Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Ferie z książką

19.02.18

W pierwszym tygodniu zimowych ferii Biblioteka Pedagogiczna w Swarzędzu, w ramach akcji „Ferie z książką", zorganizowała w świetlicy wiejskiej w Gruszczynie warsztaty z tworzenia lapbooka.

Na pierwszym spotkaniu (12.02.2018 r.) dzieci biorące udział w półkolonii sołeckiej dowiedziały się, czym jest lapbook - czyli „książka na kolanach", z jakich elementów się składa, jakie pełni funkcje oraz do czego można go wykorzystać. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć kilka przykładowych lapbooków poświęconych książkom, autorom i bohaterom.

Drugie spotkanie (16.02.2018 r.) miało charakter warsztatowy. Każdy uczestnik półkolonii wykonał swojego lapbooka. Najpierw dzieci zapoznały się z literaturą na tematy, których dotyczyły ich prace, następnie przygotowały najważniejsze i najciekawsze informacje do umieszczenia w treści ich „książek" i przystąpiły do ostatniego zadania, jakim było przygotowanie oprawy i grafiki ich prac. Twórczych pomysłów nie brakowało. Efektem kilkugodzinnej pracy były lapbooki na temat gimnastyki artystycznej, skoków narciarskich, kotów, psów, koni, a także rysunku. Powstałe prace wezmą udział w konkursie - najciekawsze zostaną nagrodzone. Wszystkie wykonane lapbooki można oglądać do końca marca na wystawie w Bibliotece Pedagogicznej w Swarzędzu.

Kornelia Choryńska