Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Przebudowa ul. Transportowej - jest umowa

14.02.18

Rozstrzygnięty został przetarg ogłoszony w celu wyłonienia wykonawcy I etapu przebudowy ul. Transportowej w Zalasewie (prawie kilometrowy odcinek od ul. Kórnickiej aż do ul. Józefa Rivoliego). Na początek zbudowana zostanie cała infrastruktura podziemna - kanalizacja deszczowa, rozbudowa kanalizacji sanitarnej, przebudowa sieci gazowej elektro-energetycznej i telekomunikacyjnej, kanał technologiczny oraz oświetlenie ledowe. Jezdnia będzie miała szerokość 7 m, zbudowane zostaną obustronne chodniki o szer 2,2 m oraz asfaltowa ścieżka rowerowa o szer 2 m, zatoki autobusowe oraz rondo na skrzyżowaniu z ul. Planetarną.

Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyło konsorcjum składające się z firm Budownictwo Drogowe Krug Sp. z o.o. Sp. k. z Rabowic oraz Hydro-Gaz Henryk Wojkiewicz ze Swarzędza. Inwestycja będzie kosztowała 13.818.600 zł i ukończona ma być przed końcem bieżącego roku. Umowę w tej sprawie burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek podpisał 14 lutego.

Docelowo, w kolejnym etapie prac, ul. Transportowa przebudowana zostanie o kolejne 800 m, aż do granicy administracyjnej Poznania. Ponadto przebudowane zostanie skrzyżowanie z ul. Kórnicką, gdzie również powstanie rondo. Tego ronda nie można zbudować teraz, gdyż wiązałoby się to z koniecznością zwrotu części dofinansowania do przebudowy ul Kórnickiej i Tuleckiej, uzyskanego w poprzednich latach.

/mw/

fot. T. Rybarczyk