Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Noworocznie o Swarzędzu

23.01.18

W sobotę, 20 stycznia, w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie odbyło się uroczyste spotkanie noworoczne, na które Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Czachura zaprosili przedstawicieli środowisk gospodarczych, naukowych, oświatowych, kulturalnych, reprezentantów instytucji i urzędów współpracujących z naszym samorządem.

Zaproszenie na swarzędzkie spotkanie noworoczne przyjęli m.in. poseł do Parlamentu Europejskiego Adam Szejnfeld, posłowie na Sejm RP Bożena Szydłowska oraz Szymon Ziółkowski, senator RP Piotr Florek, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Waldemar Witkowski, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Maciej Sytek, Starosta Poznański Jan Grabkowski, Przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz, burmistrzowie sąsiednich gmin - Dorota Nowacka z Pobiedzisk i Szymon Matysek z Kostrzyna, wójtowie Bogdan Kemnitz z Kleszczewa i Adrian Napierała z Dopiewa, radni Rady Powiatu Poznańskiego, radni Rady Miejskiej w Swarzędzu, przedstawiciele duchowieństwa z księdzem dziekanem Aleksandrem Brzezińskim, przedstawiciele świata nauki - profesorowie Ludwik Malendowicz, Bogdan Marciniec,  Sławomir Rosolski i Andrzej Mizgajski, poprzedni burmistrzowe Swarzędza, sołtysi, szefowie firm, dyrektorzy jednostek organizacyjnych Gminy i wielu, wielu innych.

Burmistrz Marian Szkudlarek przedstawił gościom podsumowanie ubiegłorocznych osiągnięć naszej gminy, ze szczególnym uwzględnieniem rekordowych inwestycji. Mówił również o planach na kolejne lata. Dziękował przy okazji przedstawicielom wielkopolskich i poznańskich instytucji samorządowych oraz włodarzom sąsiednich gmin za dobrą, korzystną wzajemnie współpracę. Zaprosił wszystkich do udziału w uroczystych, tegorocznych obchodach 380-lecia Swarzędza.

Wystąpieniu burmistrza towarzyszyła prezentacja filmu przygotowanego na tę okazję przez Wydział Promocji UMiG oraz telewizję STK. Zainteresowaniem cieszył się również „Plan Rozwoju Gminy Swarzędz na lata 2017-2021" w postaci bogato ilustrowanego folderu.

Pomyślny rozwój Swarzędza podkreślali także w swoich wystąpieniach goście. Burmistrz Szkudlarek i przewodnicząca Czachura zgodnie zaznaczali, że sukces Swarzędza polega na doskonałej współpracy władzy wykonawczej i uchwałodawczej, co umożliwia skuteczne osiąganie wyznaczonych celów.

Wszystkim obecnym na spotkaniu bardzo podobał się występ artystów operetek z  Kijowa, Poznania i Łodzi.

Do serdecznych noworocznych życzeń i podziękowań od burmistrza Mariana Szkudlarka dołączone zostały aktualne kalendarze jubileuszowe, tematyką nawiązujące do całorocznych obchodów 380-lecia lokacji Swarzędza.

/tr, mw/

fot. Aldona Młynarczak