Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Eko konferencja

19.01.18

19 stycznia, w swarzędzkim ratuszu, odbyło się pierwsze spotkanie Swarzędzkiej Inicjatywy Ekologicznej. Celem i tematem konferencji była czystość powietrza w naszej gminie.

I z-ca burmistrza Grzegorz Taterka opowiedział o rozwoju transportu niskoemisyjnego w gminie Swarzędz - nowe autobusy hybrydowe i budowa węzłów przesiadkowych, montaż czujników czystości powietrza oraz szczegóły planowanej wymiany pieców grzewczych.

Obecny na spotkaniu Jacek Bura, wnioskodawca projektu monitoringu czystości powietrza do Budżetu Obywatelskiego Gminy Swarzędz 2018, przedstawił historię inicjatywy obywatelskiej SMOG STOP .

Pełnomocnik ds. strategii i rozwoju, Tomasz Rybarczyk – mówił o specjalnej stronie EKO.SWARZEDZ.PL, która ma za zadanie konsolidować działania na rzecz poprawy środowiska w naszej gminie. Zapowiedział również kolejne konferencje dotyczące wody, ziemi i zwierząt.

Na stronie eko.swarzedz.pl, w zakładce POWIETRZE, mogą Państwo śledzić jakość powietrza mierzoną w 6 punktach naszej gminy - link bezpośredni:

http://eko.swarzedz.pl/index.php/powietrze/

Zachęcamy do śledzenia kolejnych działań Swarzędzkiej Inicjatywy Ekologicznej.

/umig/

fot. T. Radziszewska