Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

III "Swarzędzki Delfin"

23.01.18

21 stycznia w Swarzędzu odbyły się trzecie już zawody pływackie „Swarzędzki Delfin". Do startu zgłosiło się 110 zawodników, reprezentujących głównie swarzędzkie szkoły. Najliczniejszą reprezentację wystawiła Szkoła Podstawowa nr 1 - dwudziestu czterech. Szkoła z Paczkowa zgłosiła dziewiętnastu zawodników, a Szkoła Podstawowa nr 4 - trzynastu. Pozostałe szkoły reprezentowało do pięciu zawodników. Rywalizowali oni w sześciu kategoriach wiekowych. Gościli u nas także zawodnicy MKP Wągrowiec, którzy wygrali rywalizację medalową zdobywając 13 krążków. Drudzy byli uczniowie SP nr 1 Zalasewo, z dorobkiem siedmiu medali. Trzy medale zdobyli uczniowie SP nr 5, a dwa uczniowie SP nr 1. Pozostałe szkoły musiały się zadowolić jednym medalem.

Dla wielu uczniów był to pierwszy start w zawodach pływackich i niezapomniane wrażenia z udziału w nich. Widzieliśmy przedstartowy stres, a nawet łzy. Widzieliśmy wolę walki i zmęczenie po wysiłku włożonym w jak najszybsze przepłynięcie dystansu. Cieszyliśmy się razem ze zwycięzcami i motywowaliśmy tych, którzy nie stanęli na podium. Pokazaliśmy, że pracą na basenie można osiągnąć bardzo wiele. Już w pierwszych godzinach po zawodach wielu uczniów wyraziło wolę podjęcia treningów w UKS Fala Swarzędz. Dla niezrzeszonych zawodników, którzy zajęli miejsca bezpośrednio za zawodnikami klubów lub uczniami klasy pływackiej SP nr 1 organizator przygotował nagrodę specjalną - 6 profesjonalnych treningów z zawodnikami Fali Swarzędz. Z rodzicami każdego z nich zostanie ustalony termin, w którym będą mogli stawić się na trening. W trakcie zawodów miał się też rozegrać wyścig dorosłych mieszkańców naszej Gminy. Nikt się jednak nie zgłosił. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji „Swarzędzkiego Delfina". Dla zmotywowania do startu dorosłych mieszkańców planujemy sztafetę rodzinną, w której wystąpią ze swoimi dziećmi.

Słowa uznania należą się rodzicom zawodników UKS Fala Swarzędz, którzy sędziując i zapewniając porządek i bezpieczeństwo przeprowadzili całe zawody.

Zdzisław Radosz