Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Autobusy na najwyższym poziomie

08.01.18

8 stycznia, w samo południe, na swarzędzkim Rynku odbyła się prezentacja czterech nowoczesnych, hybrydowych autobusów miejskich – zakupionych w ramach projektu: „Rozwój niskoemisyjnej mobilności miejskiej na terenie Gminy Swarzędz”. Na realizację tego projektu, obejmującego także budowę 2 zintegrowanych węzłów przesiadkowych przy dworcach kolejowych w Swarzędzu i Kobylnicy, Gmina Swarzędz otrzymała ze środków Unii Europejskiej dofinansowanie w wysokości 85% tj. ponad 9,3 miliona złotych.

Cztery nowe, niskoemisyjne autobusy, spełniają normę czystości spalin EURO 6, wyposażone są w hybrydowy układ napędowy, składający się z silnika elektrycznego oraz wspomagającego go silnika spalinowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w warunkach miejskich, autobusy te powinny osiągnąć ok. 20% oszczędności w zużyciu ON, w stosunku do tradycyjnego napędu z silnikiem diesla. Jednocześnie autobusem podróżować może 85 osób, w tym 28 na miejscach siedzących, jest on także przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.

Burmistrz Marian Szkudlarek mówił dziś, przy okazji prezentacji, o znaczeniu dobrej organizacji sprawnej i ekologicznej komunikacji i zaprosił wszystkich do satysfakcjonującego korzystania z nowych pojazdów już od dziś.

T.Radziszewska

fot. T.Radziszewska, M.Szrajbrowski