Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Uczciliśmy swarzędzkich Powstańców Wielkopolskich

27.12.17

W środę 27 grudnia, w dniu 99. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, o godzinie 12:00, władze Miasta i Gminy Swarzędz, delegacje organizacji społecznych i samorządowych, złożyły kwiaty i znicze pod tablicą upamiętniającą swarzędzkich powstańców.

Tablica umieszczona na ścianie kamienicy, pod adresem Rynek 12, przypomina o około 120 swarzędzkich bohaterach, którzy walczyli w powstaniu, a także o ich przywódcach - Tadeuszu Staniewskim i Stanisławie Kwaśniewskim. Historię tamtych dni przypomniał zebranym Tomasz Rybarczyk, natomiast Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz, podziękował za udział w uroczystości delegacjom, pocztom sztandarowym i przybyłym na uroczystość mieszkańcom.

Wspominając inscenizację przyjazdu do Swarzędza Ignacego Paderewskiego z dnia poprzedniego, przywołującą pamięć o jego przyjeździe do Poznania 99 lat temu, burmistrz zaprosił już teraz mieszkańców na przyszłoroczne obchody i liczne wydarzenia związane z rocznicami: 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego, a także 380-lecia lokacji Swarzędza.

/mm/

fot. M. Młodziński