Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony

Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
PL DE EN

Swarzędzcy sportowcy nagrodzeni

19.12.17

18 grudnia 2017 r. w Ośrodku Kultury w Swarzędzu burmistrz Marian Szkudlarek uhonorował swarzędzkich sportowców, którzy w roku 2017 wykazali się wybitnymi osiągnięciami.

Na uroczystość zaproszeni zostali zawodnicy wraz z najbliższymi oraz kadrą trenerską. Obecni byli także członkowie Komisji ds. Wyróżnień i Nagród Sportowych: sekretarz gminy Agata Kubacka - przewodnicząca komisji, Zygmunt Majchrzak - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Swarzędzu, Mateusz Matuszak - radny Rady Miejskiej w Swarzędzu oraz Paweł Bocian - radny Powiatu Poznańskiego, sportowiec, pracownik Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Na nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe z budżetu gminy Swarzędz w 2017 roku przeznaczono 35.000 zł i była to kwota wyższa niż rok wcześniej. Komisja ds. Wyróżnień i Nagród Sportowych pracowała na podstawie uchwały Rady Miejskiej w sprawie: zasad i trybu przyznawania, wstrzymywania i cofania oraz wysokości stypendiów sportowych, nagród i wyróżnień w dziedzinie kultury fizycznej. Po zapoznaniu się z czterdziestoma sześcioma wnioskami, komisja przekazała swoje propozycje burmistrzowi, który przyznał 31 nagród (w wysokości od pięćset do trzech tysięcy złotych) i 14  wyróżnień (karnety o wartości 100 zł uprawniające do korzystania z Pływali Wodny Raj). Wszyscy zawodnicy otrzymali również listy gratulacyjne.

Burmistrz Marian Szkudlarek serdecznie podziękował sportowcom za ich ogromny wysiłek i osiągnięcia służące także promocji Swarzędza, złożył gratulacje trenerom i opiekunom zawodników.

Oto lista nagrodzonych i  wyróżnionych sportowców (w kolejności - imię i nazwisko zawodnika, rok urodzenia zawodnika, uprawiana dyscyplina sportowa, nagroda/wyróżnienie):

Kacper Majchrzak, 1992, pływanie, 3.000 zł;

Stanisław Stołowski, 1994, jeździectwo-skoki przez przeszkody, 800 zł;

Maksym Majchrzak, 1999, kajakarstwo ,1 400 zł;

Przemysław Wanat, 2000, wioślarstwo, 1 000 zł;

Szymon Mikołajczak, 2000, wioślarstwo, 1 000 zł;

Waldemar Rataj, 1986, hokej na trawie, 2 000 zł;

Krzysztof Paterka, 1986, pływanie, 2 000 zł;

Mikołaj Wójcik, 2000, taekwondo olimpijskie, 2 000 zł;

Krzysztof Wojtyś, 2000, wioślarstwo, 800 zł;

Michał Kulecki, 1999, wioślarstwo, 800 zł;

Sebastian Nowicki, 1998, zapasy, 2 000 zł;

Kacper Konczalik, 2001, zapasy, 800 zł;

Jakub Niełacny, 1996, wioślarstwo, 600 zł;

Damian Goździk, 1995, pływanie, 800 zł;

Zofia Sarnowska, 2001, sportowy taniec towarzyski, 600 zł;

Mikołaj Szaferski, 1997, taekwondo olimpijskie, 1 800 zł;

Magdalena Biadała, 1998, pływanie synchroniczne, 1 400 zł;

Krzysztof Schiller, 1987, kajak-polo, 1 800 zł;

Michał Machowiak, 1998, karate WKF (olimpijskie), 800 zł;

Jakub Tracz, 2001, lekkoatletyka, 600 zł;

Maria Gorczyca, 1997, bieg na orientację, 1 400 zł;

Wiktoria Cygan, 2000, sportowy taniec towarzyski, 600 zł;

Patryk Walkowiak, 2000, taekwondo olimpijskie, 1 800 zł;

Danuta Kapturska,1952, lekka atletyka-rzuty, 500 zł;

Andrzej Kapturski, 1949, lekka atletyka-rzuty, 500 zł;

Julia Matuszewska, 1999, rugby 7, 800 zł;

Agnieszka Kowalczyk, 1986, rugby 7, 800 zł;

Magdalena Dedio, 1991, koszykówka, 800 zł;

Jakub Lebioda, 1998, hokej na trawie, 600 zł;

Urszula Sadowska, 2000, wioślarstwo, 600 zł;

Gustaw Stachowski, 1998, wioślarstwo, 600 zł;

Emilia Kaspruk, 2002, taekwondo, wyróżnienie i karnet do SCSiR;

Bartosz Hałas, 2002, kajakarstwo, wyróżnienie i karnet do SCSiR;

Zuzanna Hałas, 2002, kajakarstwo, wyróżnienie i karnet do SCSiR;

Wiktoria Plackowska, 2003,koszykówka, wyróżnienie i karnet do SCSiR;

Dawid Pankowski, 2003, wioślarstwo-dwójka podwójna, wyróżnienie i karnet do SCSiR;

Paweł Kaspruk, 2003, taekwondo, wyróżnienie i karnet do SCSiR;

Aleksandra Osuch, 2004, jeździectwo, wyróżnienie i karnet do SCSiR;

Oksana Banaszak, 2004, taekwondo, wyróżnienie i karnet do SCSiR;

Piotr Kujawa, 2004, kanadyjkarstwo, wyróżnienie i karnet do SCSiR;

Daniel Skolimowski, 2004,taekwondo olimpijskie, wyróżnienie i karnet do SCSiR;

Tomasz Pawlaczyk, 2005,karate WKF (olimpijskie),wyróżnienie i karnet do SCSiR;

Julia Walorek, 2005, jeździectwo, wyróżnienie i karnet do SCSiR;

Marta Konarska, 2006, jeździectwo, wyróżnienie i karnet do SCSiR;

Antonina Walczak, 2006, taekwondo olimpijskie, wyróżnienie i karnet do SCSiR.

/mw/

fot. M.Młodziński