Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Doradztwo zawodowe dla uczniów

18.12.17

W grudniu br. rozpoczęła się realizacja gminnego projektu „Mój zawód - moja przyszłość", którego celem jest wsparcie uczniów klas VII szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów z terenu naszej gminy, w wyborze dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej.

Projektem zostali objęci zarówno uczniowie, jak i ich rodzice, nauczyciele wychowawcy oraz szkolni pedagodzy. W ramach projektu, w każdej ze szkół, w grudniu br. odbyły się wykłady dla rodziców, w których wzięło udział łącznie ponad 250 osób. Z kolei 7 i 14 grudnia br. w Szkole Podstawowej w Zalasewie odbyły się pierwsze szkolenia dla nauczycieli i pedagogów, wzięło w nich udział ponad 160 osób. Wszystkie zajęcia były prowadzone przez kadrę naukową z Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

W 2018 r., w ramach realizacji projektu „Mój zawód - moja przyszłość", dla uczniów zostaną zorganizowane wykłady, lekcje z konsultantami zawodowymi oraz dyżury doradców. Odbędą się kolejne wykłady dla rodziców oraz warsztaty dla nauczycieli. Część uczniów będzie mogła wziąć udział w warsztatach zawodowych organizowanych w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu oraz w Zespole Szkół nr 2 w Swarzędzu. Będą one okazją do sprawdzenia się w takich specjalnościach jak: informatyka, ekonomia, logistyka, hotelarstwo i gastronomia, energetyka odnawialna, mechatronika, automatyka przemysłowa, elektrotechnika z mechaniką i pneumatyką, policja. Ponadto odbędą się warsztaty przedmiotowe: humanistyczne, przyrodnicze i ekonomiczne. Uczniowie biorący udział w tych warsztatach wezmą udział w wizytach studyjnych w dużych zakładach pracy oraz na wyższych uczelniach.

Projekt - realizowany jest przez Gminę Swarzędz we współpracy z Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Powiatem Poznańskim - potrwa do końca czerwca 2020 r.

/mm/

fot. M. Minc