Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Dron dla Straży Miejskiej z dużym dofinansowaniem

12.12.17

12 grudnia 2017 r. burmistrz Marian Szkudlarek podpisał umowę w sprawie pomocy finansowej w formie pożyczki umarzalnej do 40% na „Zakup sprzętu służącego ograniczeniu lub likwidacji zagrożeń dla środowiska na terenie Gminy Swarzędz". Przedsięwzięcie to dotyczy zakupu sprzętu, który wpłynie na zwiększenie pozytywnych efektów pracy zarówno Straży Miejskiej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzięki pomocy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu kupimy drona wraz z kamerą video i kamerą termowizyjną.

Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany przez Straż Miejską do monitorowania z powietrza miejsc, do których nie ma dostępu lub jest on utrudniony oraz gdzie pojawiają się tzw. „dzikie" wysypiska odpadów. Przyda się także strażakom do poszukiwania zaginionych osób  a także lokalizacji zarzewi ognia i oceny powierzchni objętej pożarem.

Dron jest przystosowany do współpracy z latającym laboratorium Scentroid DR100.

Całkowita wartość zadania wynosi 85 tys. zł, z czego WFOŚiGW w Poznaniu udzielił Gminie Swarzędz pożyczkę w wysokości 83 tys. zł z możliwością umorzenia do wysokości 40%, tj. 33 tys. zł.

Zadanie zostanie zrealizowane do końca 2017 roku.

/tl/