Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Mikołajki po swarzędzku

11.12.17

Mikołaj - święty od prezentów. Od wczesnego dzieciństwa wiemy to wszyscy i czekamy, każdego 6 grudnia. On wędruje przez świat, my doroślejemy i na Mikołajki cieszą się już nasze dzieci, wnuki...

W sobotnie popołudnie, 9 grudnia, na swarzędzkim Rynku, przyjazd Mikołaja oklaskiwały tłumy najmłodszych mieszkańców miasta... Była pięknie przystrojona choinkami scena, a na niej wielki kontakt i wtyczka. Wodzirej Renifer i jego pomocnicy powitali burmistrza Swarzędza Mariana Szkudlarka, zapraszając, do wspólnego z dziećmi, rozświetlenia wielkiej choinki. Jednocześnie zapłonęły światła świątecznego drzewa, wielkiego Gwiazdora i wesołego renifera, zapraszającego do rodzinnych fotografii.

Od tego momentu stało się jasne, że ten najważniejszy gość jest już niedaleko! Specjalnie przygotowana piosenka i taniec pomogły sprowadzić go z ogromnej, strażackiej drabiny dokładnie tu: na środek swarzędzkiego Rynku. Mikołaj wyglądał super i miał doskonały humor. W niebo wystrzeliły kolorowe konfetti, były oklaski, śmiechy, serdeczne powitania. A potem już zdjęcia ze wszystkimi dziećmi i w tajemnicy powierzane mu świąteczne marzenia.

By czas prezentów miło zacząć, Śnieżynki z grupy Ubarwieni rozdawały bombki z zestawami ozdób do samodzielnego udekorowania. Szczudlarze wyglądający jak sople lodu, harcerze w mikołajowych czapkach, z workami cukierków, fotobudka pełna świątecznych akcesoriów, gorące napoje, muzyka, śpiew i taniec - tak właśnie Swarzędz świętował Mikołajki 2017!

I chyba gdzieś tam, na górze, podobała się nasza zabawa, bo posypał pierwszy, nieśmiały, delikatny śnieg. A podobno po śnieżnych Mikołajkach pora na prawdziwie śnieżne Święta Bożego Narodzenia - czego wszystkim naprawdę życzymy!

T. Radziszewska

fot. M. Paulus