Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Solaris - postęp realizacji zamówienia

30.11.17

Zbliża się termin dostawy 4 nowoczesnych autobusów hybrydowych zakupionych przez Gminę Swarzędz w ramach projektu „Rozwój niskoemisyjnej mobilności miejskiej na terenie Gminy Swarzędz" z unijnym dofinansowaniem ponad 9 mln złotych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

30 listopada Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz, Marian Szkudlarek wraz z zastępcami: Grzegorzem Taterką i Tomaszem Zwolińskim odwiedził fabrykę firmy Solaris Bus & Coaches, która znajduje się w Bolechowie. W trakcie wizyty burmistrz zapoznał się ze stanem realizacji kontraktu oraz miał okazję prześledzić praktycznie cały proces produkcji autobusów miejskich.

Przypominamy, że zgodnie z umową, termin dostawy wszystkich czterech pojazdów przypada na 11 grudnia 2017 roku, a autobusy zostaną skierowane na linie komunikacyjne Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej od 01.01.2018 roku.

Docelowo nowe autobusy będą pozwalały na uruchomienie węzłów przesiadkowych przy stacjach kolejowych w Swarzędzu i Kobylnicy, które również są modernizowane w ramach tego projektu.

/MS/

fot. Mariusz Szrajbrowski