Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Sukces młodych swarzędzan na Mistrzostwach Świata w karate FSKA

28.11.17

W dniach 27-29 października w Londynie odbyły się Mistrzostwa Świata w karate FSKA. Swarzędzki Klub karate Dynamic reprezentowało trzech zawodników odnosząc życiowy sukces sportowy. Zawodnicy trenera Marka Pawlaczyka podbili Londyn  zdobywając złote medale w kilku konkurencjach.

W kata ind. złoty medal wywalczył Tomasz Pawlaczyk a srebro Wojciech Niedziela wyprzedzając reprezentanta Kazachstanu.

W konkurencji kata druż. rocznik 2006/2005 mistrzostwo świata zdobyła drużyna Swarzędzka w składzie Tomasz Pawlaczyk, Wojciech Niedziela i Oskar Prusinowski wyprzedzając reprezentacje Anglii i Portugalii.

Ta sama drużyna startowała również w konkurencji wyższego rocznika 04/03 zdobywając złoty medal ze starszymi przeciwnikami. Oskar Prusinowski startując w kata mix rocznik 2006/2005 wraz z dwoma reprezentantkami z Polski zdobył Mistrzostwo Świata, a Tomasz Pawlaczyk i Wojciech Niedziela wraz z Wiktorią Lewandowską w starszej grupie wiekowej 2004/2003 w kata druż mix również zdobyli złoto.

Oprócz tego Tomasz Pawlaczyk startując w konkurencji kumite open po kilku walkach przegrał o 3 miejsce z 20 kg cięższym reprezentantem Ukrainy zdobywając 4 miejsce.

/mp/