Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

ZŁOTA OMEGA 2017 dla Swarzędza

24.11.17

Miasto i Gmina Swarzędz zostały uhonorowane przez Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski Nagrodą Roku „ZŁOTA OMEGA 2017" w kategorii REGATY ROKU.

Regaty te od czterech lat są organizowane na Jeziorze Swarzędzkim przez Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski, Miasto i Gminę Swarzędz oraz Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji. Wpisały się już na stałe do kalendarza imprez rekreacyjnych w mieście. Cieszą się dużym zainteresowanie wśród żeglarzy nie tylko ze Swarzędza. Co roku udział w regatach biorą załogi z całej Wielkopolski, a nawet Polski. Impreza  bardzo przyczyniła się do popularyzacji żeglarstwa w Swarzędzu, tym bardziej, że od kilku lat WOZŻ organizuje tutaj szkolenia i wielu swarzędzan zdobyło tu patenty żeglarskie.

Nagroda została wręczona 17 listopada podczas Wielkopolskiej Gali Żeglarskiej, która odbyła się w Colegium Da Vinci w Poznaniu. W imieniu burmistrza Mariana Szkudlarka statuetkę odebrała Mariola Józwiak, dyrektor SCSiR.

Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia i już dziś zapraszamy brać żeglarską na V Rekreacyjne Regaty Żeglarskie 2018 na Jeziorze Swarzędzkim.

 

Z żeglarskimi pozdrowieniami: życzymy wszystkim stopy wody pod kilem!

/scsir/