Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony

Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
PL DE EN

III Swarzędzki Bieg WOŚP - zapisy

21.11.17

Niezwykły, kameralny, w zimowej scenerii - Swarzędzki Bieg Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Start trzeciej edycji wydarzenia, jednej z największych atrakcji swarzędzkiego finału 14 stycznia o godzinie 11:00 na Stadionie Miejskim.

- Cel biegu jest tożsamy z celem 26. finału WOŚP - w tym roku będziemy zbierać pieniążki na wyrównanie szans w leczeniu noworodków - informuje Mateusz Matuszak, członek swarzędzkiego Sztabu WOŚP, koordynator biegu. - Oprócz tego nasz bieg co roku jest świetnym przykładem propagowania zdrowego trybu życia. Trudne, zimowe warunki atmosferyczne nie zrażają biegaczy, którzy co roku w bardzo szybkim tempie wypełniają listę startową. W tym roku trasa biegu poprowadzi już zmodernizowaną ścieżką pieszo-rowerową wzdłuż brzegu Jeziora Swarzędzkiego, co dodatkowo uatrakcyjni nasze wydarzenie. Warto także nadmienić, iż nie pobieramy obowiązkowej opłaty wpisowej - przy odbiorze pakietów startowych mamy tzw. Puszki Biegacza, do których biegacze mogą wrzucić kwotę, jaką uznają za stosowną. Mogą, nie muszą - zaznacza Mateusz Matuszak.

W zeszłym roku swarzędzcy biegacze zebrali niespełna 7 tysięcy złotych, a swarzędzki bieg był największym biegiem WOŚP w Wielkopolsce.  Jak będzie tym razem?

- Pozostaje mi tylko zachęcić Państwa do udziału w III Swarzędzkim Biegu WOŚP. Dla mnie osobiście tegoroczna edycja będzie dość specyficzna i trudna - pierwszy raz nie będzie z nami Daniela Koniecznego, pomysłodawcy tej imprezy, na którego ogromne wsparcie co roku mogliśmy liczyć. Głęboko wierzę, że w styczniu pomoże nam w inny sposób, w innym wymiarze - kończy Matuszak.

Zapisy na III Swarzędzki Bieg WOŚP:

http://www.swarzedz.pl/bieg_wosp/