Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Urząd skarbowy opuszcza Swarzędz - samorządy od początku zabiegają o zmianę tej decyzji

20.11.17

Mieszczący się przy ul. Dworcowej 7 swarzędzki oddział Pierwszego Urzędu Skarbowego w Poznaniu od 27 listopada ma zostać przeniesiony do Poznania do Zespołu Jednostek Skarbowych przy ul. Dolna Wilda 80. Ta decyzja władz skarbowych niewątpliwie utrudni życie swarzędzanom oraz mieszkańcom sąsiednich gmin - Kostrzyn Wlkp., Kleszczewo i Pobiedziska.

Z tego względu burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek natychmiast po otrzymaniu informacji o planach wyprowadzenia urzędu skarbowego z naszego miasta zwrócił się do Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu z wnioskiem o pozostawienie w Swarzędzu punktu podawczego. Oto pismo w tej sprawie wysłane 17 maja 2017 r.

Negatywna, niestety, odpowiedź Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu wpłynęła do UMiG w Swarzędzu 2 czerwca 2017 r.

6 czerwca 2017 r. burmistrz Swarzędza pisemnie ponowił prośbę o pozostawienia w Swarzędzu punktu podawczego w dotychczasowej lokalizacji. Pismo w tej sprawie podpisali również burmistrz Kostrzyna Wlkp. - Szymon Matysek i wójt Kleszczewa - Bogdan Kemnitz.

Choć wspólne starania dotychczas nie przyniosły pożądanego rezultatu, władze Swarzędza i sąsiednich gmin zamierzają nadal zabiegać o zmianę niekorzystnej dla mieszkańców decyzji władz skarbowych.

/umig/