Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Złota Żaba i Złota Żabka: pierwszy etap 2017/18

20.11.17

16 i 17 listopada 2017 r. w 397 wielkopolskich i lubuskich szkołach przeprowadzony został wewnątrzszkolny etap konkursów dla młodzieży szkolnej „Złota Żaba" i „Złota Żabka" 2017/18. O prestiżową statuetkę i inne nagrody walczyło tym razem 11 099 uczestników (w samej gminie Swarzędz 399), wybierając dziedzinę konkursową: język polski i literaturę lub matematykę. Zwycięzcy etapu szkolnego wezmą udział w etapie drugim, który zostanie rozegrany w Swarzędzu 17 marca 2018 r.

To już 25. edycja „Złotej Żaby" (obecnie dla uczniów klas gimnazjalnych) i 18. edycja „Złotej Żabki (dla najstarszych klas szkoły podstawowej), konkursów przeprowadzanych przez swarzędzką Fundację Edukacji Społecznej EKOS. Przy układaniu zadań konkursowych nauczyciele szkół społecznych prowadzonych przez Fundację współpracują z pracownikami Instytutu Filologii Polskiej UAM i Katedry Matematyki Stosowanej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Zamiarem organizatorów jest premiowanie tych, którzy łączą umiejętność logicznego i niestereotypowego myślenia z wyobraźnią i gotowością szukania niebanalnych rozwiązań. Chcą też eksponować dobrą pracę nauczycieli z uczniami zdolnymi.

Konkursy są współfinansowane przez Województwo Wielkopolskie oraz przez samorządy powiatów, miast i gmin, wśród nich przez Miasto i Gminę Swarzędz. Patronat medialny nad Konkursem sprawuje Radio Poznań.

Na atrakcyjne nagrody składają się także sponsorzy prywatni. Od wielu lat organizatorom pomaga Drukarnia Swarzędzka panów Stanisława i Marcina Witeckich.

/wp/