Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Swarzędzcy seniorzy na gali Botanicznej Piątki

13.11.17

7 listopada br. swarzędzcy seniorzy uczestniczyli w gali podsumowującej cykl Botanicznej Piątki 2017. Odbyła się ona się w Nowym Pawilonie na terenie Ogrodu Botanicznego w Poznaniu. Swarzędzanie jako nieliczni spośród zawodników ukończyli cały cykl, który obejmował trzy edycje: wiosenną 1.04, letnią 12.08 i jesienną 28.10.2017. Jego organizatorami byli: ad+/ biegi.wlkp. i Ogród Botaniczny UAM w Poznaniu. Impreza miała na celu popularyzację biegania i spacerów z kijkami - najprostszych form ruchu oraz rekreacji ruchowej jako elementów zdrowego trybu życia, a także zapoznanie się z walorami krajobrazowymi Ogrodu Botanicznego UAM w Poznaniu. Trasa zawodów: 5 km - to trzy pętle o twardej nawierzchni, po terenie Ogrodu Botanicznego, oznaczona taśmą biało-czerwoną z tablicami wskazującymi kierunek biegu. Start i meta w okolicy Starego Pawilonu. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji oraz bezpieczeństwem biegaczy i kijkarzy czuwali sędziowie i ratownicy. Na mecie na wszystkich czekały pamiątkowe medale, ciepłe i zimne napoje oraz słodki poczęstunek.

Na wstępie gali podsumowującej podano, że w cyklu wzięło udział 651 osób: 552 biegaczy (293 kobiet i 259 mężczyzn) i 99 kijkarzy (66 kobiet i 33 mężczyzn). Ze Swarzędza biegły 4 panie i 5 panów, a z kijkami wędrowała czwórka seniorów, przy czym trójka spośród nich ukończyła cały cykl (3 edycje). Przyznano nagrody w klasyfikacji generalnej. Warunkiem sklasyfikowania w cyklu było ukończenie dowolnych dwóch biegów, a każdy uczestnik kończący trzy biegi cyklu otrzymał pamiątkowy drewniany medal.

Na zakończenie gali podano terminy przyszłorocznych zawodów, propozycje zmian w regulaminie, włączenie do cyklu biegu nocnego, korzystniejszych wcześniejszych zapisów na całość. Podkreślono też, że w biegach i wędrowaniu z kijkami przez poznański Ogród Botaniczny wzięło udział łącznie z biegiem nocnym 1205 osób.

Danuta Wereszczyńska-Choryńska