Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

7. rajd na 99. Święto Niepodległości

06.11.17

Świętować (tak ważną dla Polaków) rocznicę odzyskania niepodległości można na różne sposoby. 11 listopada odbywają się w całym kraju oficjalne i podniosłe uroczystości. Ale w dniach poprzedzających święto nie brakuje imprez rozrywkowych i rekreacyjnych ze słowem „niepodległość” w tle. To świetny pomysł na zabawę i chwilę refleksji.

4 listopada 40 załóg zmotoryzowanych stanęło na starcie VII Rodzinnego Samochodowego Rajdu Niepodległości w swarzędzkim Ośrodku Kultury. Było uroczyste powitanie przez burmistrza Mariana Szkudlarka, rajdowa odprawa, a przed drogą – kawa i pyszne rogale. Zawodnicy w grupie początkujących i zaawansowanych wyruszali na trasy do Tarnowa Podgórnego w wyśmienitych nastrojach.

Czekały na nich niełatwe próby sprawnościowe, próba samochodowa, na mecie zaś wartościowe nagrody dla wszystkich uczestników motoryzacyjnej zabawy! Organizatorzy: gmina Swarzędz, gmina Tarnowo Podgórne oraz „Rajdy w Pobiedziskach” i tym razem zadbali o atrakcje, rodzinną atmosferę, bezpieczeństwo. A tak piękna, słoneczna pogoda 4 listopada była dodatkowym prezentem.

T. Radziszewska

fot. T. Radziszewska