Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Prymusi z powiatu ze stypendiami

26.10.17

25 października 2017 r. odbyła się Sesja Rady Powiatu, na której radni uzyskali informacje o stanie oświaty w Powiecie Poznańskim. Na sesji zostały wręczone Stypendia Rady Powiatu oraz Nagrody Starosty Poznańskiego dla najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Poznański.

Warunkiem otrzymania stypendium jest średnia 5,0 na świadectwie z poprzedniego roku szkolnego w klasach technikum i liceum. Na wniosek Komisji Oświaty i Wychowania  wręczane były również Nagrody Starosty dla uczniów zasadniczych szkół zawodowych. Warunkiem otrzymania nagrody była bardzo dobra opinia zakładu pracy, wzorowe zachowanie, średnia 4,0 z przedmiotów ogólnokształcących i średnia 4,25 z przedmiotów zawodowych. Stypendium wynosi 250 zł netto miesięcznie przez cały rok szkolny, a nagroda 600 zł jednorazowo dla uczniów zasadniczych szkół zawodowych.

Uczniowie wszystkich typów szkół otrzymali tez Nagrodę Starosty za wybitne osiągnięcia w różnych dziedzinach.

Wśród nagrodzonych z Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu było 10 stypendystów i 6 otrzymało nagrodę. Z  Zespołu Szkół nr 2 było 8 stypendystów i 4 otrzymało nagrodę.

Pełna lista laureatów znajduje się na stronie internetowej powiatu:

http://powiat.poznan.pl/nagrody-dla-najzdolniejszych/

Nagrodzonym uczniom gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Barbara Antoniewicz

Przewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania