Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Małgorzata Ostrowska porwała publiczność...

16.10.17

Takiego koncertu jeszcze w Zalasewie nie było! Małgorzata Ostrowska, niekwestionowana ikona polskiego rocka, wystąpiła wraz z zespołem w niedzielne popołudnie 15 października w Swarzędzkiej Sali Koncertowej.

Małgorzata Ostrowska popularność zdobyła już w latach 80., występując w zespole Lombard, z którym zagrała ponad tysiąc koncertów w całej Polsce i poza jej granicami. To z tamtego okresu działalności artystycznej pochodzą takie przeboje jak chociażby: Droga pani z TV, Znowu radio, Mam dość, Mister of America, Szklana pogoda czy Gołębi puch cieszące się dużą popularnością aż do dnia dzisiejszego. Wszystkie też złożyły się na program niedzielnego koncertu w Zalasewie. Oprócz starych, dobrze znanych utworów, publiczność usłyszała także nieco późniejsze, solowe piosenki Małgorzaty, wśród których były Słowa, Szpilki, Rebelia czy Po niebieskim niebie. Ten ostatni utwór to efekt muzycznego spotkania artystki z Markiem Jackowskim, który jest autorem muzyki tej, nieco spokojniejszej w repertuarze Małgorzaty, piosenki.

Niedzielny koncert był prawdziwą ucztą dla fanów dobrego, polskiego rocka. Charyzma i mocny głos Małgorzaty, a także doskonale znane przeboje oraz wyjątkowa energia, jaka przepływała pomiędzy sceną a widownią, porwały swarzędzką publiczność do wspólnej zabawy.

Z pewnością koncert ten na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Swarzędza, dla których Małgorzata Ostrowska jest nie tylko ikoną polskiego rocka, ale również znajomą z sąsiedztwa i wieloletnią mieszkanką Swarzędza.

/ok/

fot. Mariusz Łuczak