Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Dzień Edukacji Narodowej

16.10.17

Ten uroczysty dzień przypomina społeczeństwu o wielkiej wartości pedagogicznej pracy wykonywanej w nieustannie zmieniającej się rzeczywistości, ale zawsze ze świadomością potrzeb ucznia i jego rozwoju.

W czwartek, 12 października, odbyło się spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w którym na zaproszenie burmistrza Mariana Szkudlarka uczestniczyli emerytowani nauczyciele z gminy Swarzędz, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz wielu zacnych gości. Podczas uroczystości burmistrz podziękował nauczycielom za pracę, za wysiłek wkładany w rozwój osobowości ucznia.

Podczas uroczystości burmistrz wręczył akty mianowania nauczycielom, którzy w ubiegłym roku szkolnym uzyskali stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego oraz listy gratulacyjne dla nauczycieli dyplomowanych. Wręczono także nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz nauczycielom, którzy w sposób szczególny wyróżnili się w pracy dydaktyczno-wychowawczej. W tym roku nagrodzono dwudziestu nauczycieli z gminnych szkół i przedszkoli. Są to: Magdalena Szyniszewski i Aldona Tuszyńska - nauczyciele Przedszkola nr 2 w Swarzędzu, Lidia Pacelt - nauczyciel Przedszkola nr 4 w Swarzędzu, Jolanta Jacek - nauczyciel Przedszkola nr 5, Marzanna Adamczak i Lucyna Kowalczyk - nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu, Elwira Szumińska i Ewa Wawrzyniak - nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Swarzędzu, Aneta Kot i Katarzyna Strycka-Fabrowska - nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 w Swarzędzu, Teresa Jędrzejczak i Dorota Świątek - nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu, Ewa Lewicka i Jolanta Nowacka - nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 5 w Swarzędzu, Barbara Grzelczak - nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 w Zalasewie, Patrycja Borowska-Klimaszewska i Katarzyna Czajkowska - nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie, Sylwia Szymkowiak - nauczyciel Szkoły Podstawowej w Kobylnicy, Małgorzata Zawilska - nauczyciel Szkoły Podstawowej w Wierzonce, Agnieszka Łuszczek - nauczyciel Szkoły Podstawowej w Paczkowie.

Burmistrz podziękował również dyrektorom gminnych przedszkoli i szkół podstawowych,dyrektor Żłobka Miejskiego „Maciuś" w Swarzędzu oraz dyrektorowi Schroniska Młodzieżowego Sarenka w Kobylnicy. Burmistrz wręczył również listy gratulacyjne nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 2 w Swarzędzu - Beacie Toboła - Nagroda Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz Maciejowi Chojnackiemu, który otrzymał Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. W tym roku, po raz drugi Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek uhonorował za okazaną pomoc i wsparcie placówek oświatowych statuetką „Przyjaciel Swarzędzkiej Oświaty": Rafała Hermańskiego, Mirona Mstowskiego Drukarnia Cyfrowa Europrint w Swarzędzu, Andrzeja Szewsa Dyrektora Oddziału PKO BP w Swarzędzu oraz Tomasza Tomaszewskiego Naczelnika OSP w Kobylnicy.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom swarzędzkiej oświaty życzymy zadowolenia z wykonywanej pracy, wielu sukcesów zawodowych oraz pomyślności w życiu osobistym!

/edu/

fot. Tomasz Rybarczyk