Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Wycieczkowicze z Łowęcina i Jasina poznają Trakt Piastów

10.10.17

30 września 2017 r. grupa mieszkańców Łowęcina i Jasina w towarzystwie swoich sołtysów udała się na autokarową wycieczkę krajoznawczą współfinansowaną z Lokalnej Grupy Działania Trakt Piastów w ramach projektu „W Łowęcinie aktywnie życie płynie - wycieczka krajoznawcza Poznajemy Trakt Piastów", który zdobył III miejsce w konkursie Aktywne Sołectwa LGD 2017.

Celem wycieczki była gmina Czerwonak i jej atrakcje turystyczne. Zwiedzano m.in. kościół pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Owińskach wraz z Parkiem Orientacji Przestrzennej.

Zróżnicowana pod względem wieku grupa uczestników doskonale czuła się w swoim towarzystwie. Dzieci i młodzież aktywnie korzystały z bogato wyposażonego placu zabaw w Parku Orientacji Przestrzennej, a dorośli podziwiali nasadzenia roślin ozdobnych i użytkowych.

Następnie wycieczkowicze udali się do Wigwamu Łysa Góra w Kicinie, gdzie odbył się piknik rodzinny. Rozpalono ogień w palenisku i pieczono kiełbaski zakupione w ramach projektu. Uczestniczy przygotowali też upieczone przez siebie ciasta i sałatki oraz kawę i herbatę w termosach.

Przy muzyce akordeonu śpiewano piosenki biesiadne i ludowe. Kilka osób ujawniło swoje talenty muzyczne i śpiewacze. Seniorom i seniorkom przypomniały się zabawy i wesela, na których była grana tylko muzyka na żywo. Dzieci mogły się wybiegać na zielonej polanie przy wigwamie, a słysząc dźwięki znanych melodii tańczyły i skakały.

Po intensywnych 3 godzinach pikniku grupa wyruszyła do wieży widokowej na Dziewiczej Górze - rozśpiewana i zadowolona z przyjemnie spędzonego czasu w piękny słoneczny jesienny dzień. Większość uczestników wycieczki w Parku Orientacji Przestrzennej w Owińskach czy na Dziewiczej Górze była po raz pierwszy. Mieszkańcy obu swarzędzkich wsi zintegrowali się i zaczęli już obmyślać plany wycieczek i wspólnych spotkań na przyszły rok. Jak mawiał Tim Cahill: „Jakość podróży mierzy się w liczbie poznanych przyjaciół, a nie przejechanych kilometrach".

LGD Trakt Piastów - Dziękujemy!

/js/