Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Wrześniowe spotkanie w drewnianych kościołach

04.10.17

Uzarzewo - ostatni wrześniowy wieczór. X edycja Nocy Kościołów Drewnianych, organizowana tym razem przez Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka", Gminę Swarzędz, Gminę Czerwonak, Dom Kultury „Sokół", parafię z Uzarzewa oraz parafię z Owińsk. Dla wszystkich miłośników muzyki i architektury drewnianych kościołów były to godziny pełne artystycznych wzruszeń. Dwa koncerty i dwie różne konwencje.

W uzarzewskim kościele pw. św. Michała Archanioła zaśpiewał Chór z parafii Matki Bożej Różańcowej w Zielińcu, pod dyr. Doroty Czerwińskiej, w Owińskach wysłuchano występu Grażyny Łobaszewskiej z formacją „Ajagore".

Zespół z Zielińca to grupa artystów amatorów, kochających muzykę i śpiewających „całą duszą" - jak sami to określają. Utwory dawne i współczesne, religijne i świeckie w ich wykonaniu były porywającym, profesjonalnym, pełnym uroku koncertem. Zniknęła gdzieś bariera publiczność - artyści! Wspólnie śpiewano, trzymając się za ręce.

Sołtys Uzarzewa  zaprosił na zakończenie wieczoru na słodki poczęstunek przygotowany przez miejscowe panie. Ciasta smakowały wyśmienicie, ale czas naglił i, specjalnie przygotowany na tę okazję autobus, już czekał.

O godz. 19:00 rozpoczął się koncert w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Owińskach. Powracająca po dłuższej przerwie charyzmatyczna wokalistka Grażyna Łobaszewska zauroczyła publiczność poetyckimi tekstami i nostalgiczną muzyką.

Uczestnicy wrześniowej Nocy Kościołów Drewnianych zgodnie chwalili nie tylko poziom artystyczny, ale również ciekawe informacje historyczne i zajmujące opowieści Włodzimierza Buczyńskiego.

Serdecznie dziękujemy gospodarzom spotkania w Uzarzewie: księdzu proboszczowi Łukaszowi Rucińskiemu, sołtysowi Adrianowi Suchomskiemu oraz paniom z Rady Sołeckiej.

T. Radziszewska

fot. W. Buczyński i M.Malińska