Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Na rowerach i z kijkami, a potem jak w Nashville

04.10.17

90-lecie Polskiego Radia w Poznaniu, a podczas imprezy jubileuszowej nad Jeziorem Swarzędzkim: 31 Rajd Rowerowy Radia Poznań, 8. Jesienny Kijomarsz.

Organizatorzy: Radio Poznań oraz Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu zadbali naprawdę o wszystko - nawet pogoda 1 pażdziernika była super! A poza tym: ruch, rekreacja, pyszny, ciepły poczęstunek, koncert, nagrody. Fantastyczny sposób na udaną, październikową niedzielę!

Maszerujący z kijkami przeszli około 13 kilometrów. Rowerzyści mieli do wyboru dwie trasy. Krótsza liczyła prawie 12 kilometrów, a dłuższa blisko 40 kilometrów.

Uczestnicy rajdu rowerowego jechali z poznańskiej Malty na metę w Swarzędzu, niektórzy szacują, że przejechali nawet 55 kilometrów. Podczas rajdu rowerzyści zbierali pieczątki podczas postojów w punktach kontrolnych, między innymi w Tucznie. Tam musieli prawidłowo rozwiązać zadania.

I to właśnie oni wygrali tym razem rywalizację z kijkarzami. To oni lepiej odpowiadali na zagadki, a na koniec byli sprawniejsi w przeciąganiu liny.

Wszystkim jednak  równie mocno podobał się występ Pawła Bączkowskiego. Pod swarzędzką halą namiotową panowała atmosfera jak w Nashville - wspaniałe country, stroje w tym klimacie, dobra zabawa.

T. Radziszewska

fot. Aldona Młynarczak