Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Masz bliskich walczących z chorobą nowotworową? A może sam chorujesz? - Zapraszamy na bezpłatne warsztaty z doświadczonym specjalistą

28.09.17

Jeżeli problem onkologiczny choć w małym stopniu dotyczy także Ciebie zapraszamy na bezpłatne warsztaty z doświadczonym specjalistą.

Już na początku października w Swarzędzu odbędzie się spotkanie zainteresowanych z psychologiem i psychoterapeutą Małgorzatą Styburską. Spotkanie będzie miało charakter warsztatowy - zajęcia grupowe będą trwały 4,5 godziny, następnie wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość umówienia się na indywidualną, bezpłatną sesję terapeutyczną.

Istnieje ścisły związek pomiędzy psychiką, a kondycją fizyczną organizmu. Pozostawanie przez dłuższy czas w stanie silnego stresu w znacznym stopniu utrudnia organizmowi proces leczenia i powrotu do zdrowia. Radzenie sobie ze stresem i dbanie o kondycję emocjonalną, przywraca równowagę psychiczną i uaktywnia wewnętrzne zasoby osób chorujących wspomagając proces zdrowienia. Diagnoza onkologiczna jest także niezwykle trudnym przeżyciem dla bliskich osoby chorującej. Oprócz przeżywania silnego lęku o zdrowie kogoś z otoczenia, oczekuje się od nich wspierania i siły, o którą czasem bardzo trudno.

Małgorzata Styburska jest psychologiem i certyfikowanym psychoterapeutą z wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami. Współpracuje z Centrum Medycznym Diagnosis i Fundacją Diagnosis, która włączyła się w organizację spotkań w ramach Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych.

Dzięki współpracy z UMiG Swarzędz spotkanie odbędzie się 7 października 2017 roku o godzinie 9.00 w sali Ośrodka Kultury w Swarzędzu.

Zapisy do dnia 6.10 w Centrum Medycznym Diagnosis telefonicznie pod numerem 503 803 909 lub osobiście - Os. Sarmackie 1/4, Swarzędz - Zalasewo. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji na temat projektu: http://www.bip.mz.gov.pl/ogloszenia/narodowy-program-zwalczania-chorob-nowotworowych-1/

Zadanie sfinansowane przez Ministra Zdrowia w ramach programu wieloletniego pn. Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych, w zakresie zadania pn. Wsparcie psychologiczne dla pacjentów onkologicznych i ich bliskich.