Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Zintegrowany System Zarządzania Gminą z unijnym dofinansowaniem

25.09.17

Gmina Swarzędz podpisała w dniu 21.09.2017 r. umowę na realizację projektu którego celem jest wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Gminą. W ramach projektu uruchomiony zostanie m.in. Portal Interesanta wraz z aplikacją eRatusz jako kompleksowy system umożliwiający obywatelom i podmiotom gospodarczym korzystanie z elektronicznych usług publicznych i zasobów informacyjnych oferowanych przez Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu.

Portal Interesanta umożliwi mieszkańcom udostępnianie informacji z danych strukturalnych w zakresie np. podatków, opłaty i rozrachunków z urzędem, stanie załatwianej sprawy, itp.; a także da możliwość realizacji płatności należności poprzez usługę PayByNet. oraz uzyskania informacji poprzez system powiadamiania SMS

Głównym założeniem projektu jest świadczenie usługi eUrząd czyli urząd dostępny drogą elektroniczną, w którym można załatwić sprawy niezależnie od pory dnia i miejsca pobytu. W e-Urzędzie obsługa interesantów odbywa się na bieżąco. Uzyskanie informacji, złożenie wniosku, załatwienie i monitorowanie sprawy odbywa się zdalnie poprzez Internet i - co równie ważne - zgodnie z procedurami bezpieczeństwa informacji.

Aplikacja zwiększa ponadto efektywność pracy administracji samorządowej.

Projekt realizowany jest przez Gminę Swarzędz i współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (Oś Priorytetowa 2 - Społeczeństwo Informacyjne, Działanie 2.1 Rozwój Elektronicznych usług publicznych.

- Łączna wartość zamówienia to: 950.913,00 zł brutto, z tego 85% jest dofinansowane.

- Termin zakończenia wdrożenia to maksymalnie 270 dni od dnia podpisania umowy, czyli do 18.06.2018 r.

/mi-mar/

fot. T. Rybarczyk