Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

II edycja Konkursu Wybieram Wybory

12.09.17

Szanowni Państwo, Dyrektorzy, Nauczyciele, Uczniowie szkół ponadgimnazjalnyc! W ramach upowszechniania wiedzy na temat prawa wyborczego wśród uczniów, propagowania idei udziału w wyborach, oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym - w szczególności wyborów samorządowych Państwowa Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem Wyborczym ogłaszają II edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory". Konkurs, skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, poświęcony jest wyborom samorządowym. Konkurs objęty został Honorowym Patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Chętni uczniowie szkół mogą zgłaszać się do udziału w Konkursie za pośrednictwem dyrektora swojej szkoły do 17 października br. 9 listopada o godzinie 10.00 odbędzie się szkolny etap Konkursu - test wyboru, składający się z 25 pytań. Wyniki etapu szkolnego ogłoszone będą 16 listopada br.

Uczniowie, zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego, będą pisali pracę na jeden z trzech tematów: „Istota i funkcje samorządu terytorialnego, a system wyborczy (większościowy, czy proporcjonalny)", „Wybory do organów samorządu terytorialnego w II Rzeczypospolitej" lub „Udział władzy sądowniczej w organizacji i przeprowadzaniu wyborów do organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego oraz wyborów wójtów (burmistrzów, prezydentów miast)". Rozstrzygnięcie drugiego etapu konkursu nastąpi do 15 lutego 2018 roku.

W trzecim, ogólnopolskim etapie Konkursu najlepsi uczniowie z całej Polski spotkają się 15 marca 2018 roku w Warszawie z Państwową Komisją Wyborczą i będą odpowiadać na trzy losowo wybrane pytania.

Laureaci Konkursu na szczeblu ogólnopolskim otrzymają nagrody pieniężne - za pierwsze miejsce 1300 złotych, za drugie - 800, a za trzecie - 600 złotych. Opiekunowie laureatów także dostaną nagrody - 600 złotych. Autorzy najlepszych prac w województwach otrzymają nagrody rzeczowe.

Szczegóły konkursu wraz z regulaminem znajdują się pod adresem: http://pkw.gov.pl/336_Wydarzenia/1/0/22461_Konkurs_Wybieram_wybory_o_wyborach_samorzadowych_PKW_przyjela_regulamin_II_edycji

Informacje na temat Konkursu dostępne są na stronie www.pkw.gov.pl, na portalu edukacyjnym www.wybieramwybory.pl oraz na profilach Krajowego Biura Wyborczego i Państwowej Komisji Wyborczej w serwisach  społecznościowych.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z pracownikami Krajowego Biura Wyborczego Delegatury w Poznaniu.

61-716 Poznań, ul. Kościuszki 93; (powiaty: gnieźnieński, międzychodzki, poznański; miasto na prawach powiatu: Poznań);

numer telefonu: 61 854 13 35; numer fax.: 61 852 49 16; adres e-mail: poznan@kbw.gov.pl

z wyrazami szacunku

(-) Paweł Nowek

wz. Dyrektora Krajowego Biura Wyborczego

Delegatury w Poznaniu