Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
PL DE EN

Gratulacje dla Kacpra Majchrzaka

06.09.17

Jak już informowaliśmy, swarzędzanin Kacper Majchrzak zdobył pod koniec sierpnia dwa srebrne medale podczas Uniwersjady w Tajpej (Tajwan).

Zawodnik Warty Poznań zajął drugie miejsce na 100 m stylem dowolnym. Czas 48.38 to jego nowy rekord życiowy. Do złota zabrakło zaledwie 0.02 s sekundy.

Kilka dni wcześniej Kacper Majchrzak zdobył w Tajpej swój pierwszy srebrny medal - w wyścigu na 200 m stylem dowolnym, a czas 1:46.19 pozwolił mu na pobicie własnego rekordu Polski, ustanowionego podczas igrzysk w Rio je Janeiro.

Nasz znakomity pływak w ostatnich tygodniach przeżywa zdecydowanie swój najlepszy czas w karierze. Miesiąc temu był blisko awansu do finału mistrzostw świata w Budapeszcie (zajął 9. miejsce). Później osiągał znakomite rezultaty w trakcie zawodów Pucharu Świata w Berlinie, gdzie pobił dwa rekordy kraju na 25-metrowym basenie (100 i 200 m kraulem).

1 września Kacper Majchrzak był gościem burmistrza Mariana Szkudlarka, który przekazał naszemu pływakowi gratulacje i życzenia wielu dalszych sportowych sukcesów.