Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Jest w nich jakaś siła!...

04.09.17

 

Największe przeboje światowej muzyki rozrywkowej rozbrzmiewały w Swarzędzu - od ulicy Wrzesińskiej, przez Rynek, Plac Niezłomnych, ul. Św. Marcina aż po Scenę nad Jeziorem. Wszystko za sprawą XIX Festiwalu Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego, który w miniony weekend odbywał się w Swarzędzu. W tym roku w dniach 1-2 września gościliśmy orkiestry z dalekiego Zambrowa, Sompolna oraz Żar.

Tegoroczny Festiwal rozpoczęły krótkie koncerty osiedlowe: na os. Kościuszkowców wystąpiła Orkiestra z Żar, na os. Dąbrowszczaków - w okolicy rewitalizowanego deptaku można było posłuchać orkiestry z Sompolna, a gospodarze zagrali aż w dwóch częściach miasta - na os. Raczyńskiego oraz w rejonie ulic Staszica i Tortunia.

Zaraz po nich, wystartował barwny i głośny przemarsz ulicą Wrzesińską na Rynek, gdzie punktualnie o godz. 15:00 orkiestry zaprezentowały się publiczności. Po muzycznym przywitaniu wszystkie cztery zespoły, pod batutą dyrygenta swarzędzkiej orkiestry Łukasza Gowarzewskiego, zagrały wspólnie utwór „Orkiestry dęte" w opracowaniu Juliana Kwiatkowskiego. Następnie Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek oficjalnie rozpoczął XIX Festiwalu Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego,  a orkiestry przemarszem skierowały się w stronę Pływalni Wodny Raj. Muzyka zabrzmiała na Placu Niezłomnych oraz na ulicach: Piaski, Strzelecka, Św. Marcina i Kosynierów.

Przemarsz zwiastował występy, które odbyły się na Scenie nad Jeziorem. Podczas niemal trzygodzinnego koncertu zabrzmiały największe przeboje polskiej i światowej muzyki rozrywkowej. Nie zabrakło także motywów filmowych. Członkowie orkiestr z Sompolna, Zambrowa, Żar i Swarzędza porwali publiczność do wspólnej zabawy. Całość występów dopełniły pokazy choreograficzne mażoretek.

A już za rok Swarzędzki Festiwal Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego będzie obchodził jubileusz. Jego XX edycja zapowiada się bardzo muzycznie, barwnie i międzynarodowo. A my już dzisiaj zapraszamy na to wyjątkowe muzyczne spotkanie, które z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających słuchaczy.

/ok/

fot. Aldona Młynarczak