Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Wielki piknik swarzędzkich rodzin

28.08.17

Od 2009 roku, nieprzerwanie, w ostatnią niedzielę sierpnia Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu zaprasza swarzędzkie rodziny na Piknik Trzech Pokoleń. 27 sierpnia 2017 r. przeżyliśmy kolejne wspaniałe popołudnie z mnóstwem atrakcji dedykowanych zarówno dzieciom, jak i rodzicom oraz dziadkom.

To właśnie jest najważniejsze w Pikniku Trzech Pokoleń i stanowi jego istotę - tworzyć przestrzeń sprzyjającą budowaniu relacji pomiędzy najmłodszymi i najstarszymi mieszkańcami naszej gminy. Piknik niesie ze sobą również wyśmienitą okazję do spotkania, porozmawiania i relaksu ze znajomymi czy sąsiadami. Jednym słowem czas, w którym wakacje i lato mają się ku końcowi zostaje wypełniony przez imprezę przynoszącą dużo międzypokoleniowej radości.

Wiele atrakcji można było spotkać na tegorocznym Pikniku: ponad 5 tysięcy klocków Lego, z których powstały najróżniejsze budowle. Można było także stworzyć własnego lego-robota i zaprogramować go tak, aby przebył wyznaczoną trasę. Fundacja Rozwoju Małego Inżyniera zapraszała wszystkich do kilkunastu stanowisk z eksperymentami fizycznymi i chemicznymi. Absolwenci i studenci Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Adama Mickiewicza pokazywali, jak wiatr zamienia się w prąd, tworzyli mgłę, smocze drinki i pastę dla słonia, a także badali ludzi nerwusometrem. Pomiędzy stołami Małego Inżyniera, wśród piknikowiczów, krążyła Zosia - najprawdziwszy robot. Nie zabrakło również dmuchanych atrakcji: zjeżdżalni oraz aqua-zorbingu. Furorę zrobił plac z suchą pianą, która niczym śnieg unosiła się w powietrzu. Przez cały czas wszystkich obecnych zabawiali niezastąpieni Ubarwieni. Ich motto „Zabawą barwić świat" świetnie komponowało się z ideą Pikniku.

Punktem kulminacyjnym rodzinnego świętowania był występ gwiazdy Pikniku Trzech Pokoleń. W tym roku zaszczyciła Swarzędz swoją obecnością Ania Karwan. Finalistka 7. edycji programu „The Voice of Poland" i aktorka serialu „Barwy szczęścia" uraczyła publiczność cudownym głosem, wykonując hity ze swoich płyt. Występ zakończyła utworem Prince'a „Purple Rain", którego wykonanie w „The Voice of Poland"  przyniosło jej sukces.

Jedna ze spotkanych osób powiedziała: „Gdyby świat wyglądał tak, jak na Pikniku Trzech Pokoleń, mielibyśmy jak w raju". Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy postanowili niedzielne popołudnie spędzić razem z nami.

Serdecznie dziękujemy!

Organizacja Pikniku Trzech Pokoleń 2017 została dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu „KAMELEON - zmieniam się".

Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu