Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Drugie srebro swarzędzkiego pływaka!

25.08.17

Swarzędzanin Kacper Majchrzak zdobył drugi srebrny medal podczas Uniwersjady w Tajpej. Tym razem zawodnik Warty Poznań zajął drugie miejsce na 100 m stylem dowolnym. Czas 48.38 to jego nowy rekord życiowy. Do złota zabrakło zaledwie 0.02 s sekundy.

- Nie będę ukrywał, że jestem w szczytowej formie. W finale stać mnie na jeszcze szybsze pływanie - mówił po półfinale na 100 m stylem dowolnym Kacper Majchrzak. Wtedy zabrakło mu zaledwie 0.01 s do pobicia rekordu życiowego (48.67). W decydującym wyścigu z poprawieniem najlepszego czasu w karierze nie miał żadnych problemów. Zawodnik Michała Szymańskiego do ostatnich metrów walczył o złoto, ale ostatecznie okazał się gorszy o zaledwie o 0.02 s sekundy od Amerykanina Ryana Helda.

Rezultat 24-latka (48.38) robi jednak wrażenie. Tylko jeden Polak w historii pływał ten dystans szybciej od niego. Jest nim Konrad Czerniak, który w podczas mistrzostw świata w Rzymie dwie długości basenu pokonał w 48.22. Trzeba jednak pamiętać, że dokonał tego jeszcze w erze superszybkich kostiumów.

Majchrzak w ostatnich tygodniach przeżywa zdecydowanie swój najlepszy czas w karierze. Miesiąc temu był blisko awansu do finału mistrzostw świata w Budapeszcie (zajął 9. miejsce). Później osiągał znakomite rezultaty w trakcie zawodów Pucharu Świata w Berlinie, gdzie pobił dwa rekordy kraju na krótkim basenie (100 i 200 m kraulem). A na koniec sezonu jest jeszcze w kapitalnej dyspozycji w Tajpej. Na Uniwersjadzie zdobył już jedno srebro, na 200 m stylem dowolnym, poprawiając jednocześnie rekord Polski.

źródło: przegladsportowy.pl