Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Os. „ptasie", Leśna, Modrzejewskiej - gotowe, Konarskiego, Topolowa oraz Srebrna, Złota, Bursztynowa, Szmaragdowa - jeszcze w tym roku

21.08.17

Niedawno ostatecznie zakończyła się przebudowa ulic na „ptasim" osiedlu w Swarzędzu: Jaskółczej, Słowiczej, Żurawiej i Placu Zielonego. Na ul. Jaskółczej i Placu Zielonym urządzono pieszojezdnie o szer. 8 metrów (5-metrowa jezdnia i po 1,5 m dla pieszych po obu stronach), natomiast na ul. Słowiczej i Żurawiej powstała pieszojednia o szer. 10 m (jezdnia 5,5 m i po 2,25 m dla pieszych z każdej strony). Nawierzchnia wykonana jest z betonowej kostki brukowej. Podczas tej inwestycji zbudowane zostały: dodatkowe przyłącza do kanalizacji sanitarnej i wodociągowej, odwodnienie nawierzchni oraz kanał technologiczny dla potrzeb monitoringu miejskiego. Wykonawcą była firma Budownictwo Drogowe KRUG, która wygrała przetarg z ceną niespełna 2,2 mln zł. Przypomnijmy, że na „ptasim" osiedlu w ubiegłym roku przebudowane zostały ulice Orla i Pawia.

21 sierpnia burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek wraz z wiceburmistrzem Grzegorzem Taterką oraz kierownikiem Wydziału Inwestycji UMiG Bartłomiejem Majchrzakiem wizytował teren zakończonej inwestycji. Była to też okazja do omówienia planów modernizacji kolejnych ulic. Otóż po zakończeniu przebudowy pobliskich ulic Heleny Modrzejewskiej i - niedawno - Leśnej (kosztem ponad 500 tys. zł), w tym rejonie Swarzędza gruntownej modernizacji, i to jeszcze do końca bieżącego roku, poddane zostaną ulice Konarskiego i Topolowa. Przed zbudowaniem nowej nawierzchni wymienione zostaną tam stare sieci wodociągowe wraz z przyłączami, a dodatkowo w ul. Konarskiego wybudowany zostanie brakujący odcinek kanalizacji sanitarnej. Chcąc przyspieszyć prace, Gmina Swarzędz przejęła to zadanie jako inwestor zastępczy od spółki AQUANET, która je sfinansuje. Inwestycja ta będzie kosztowała naszą gminę niespełna 900 tys. zł, a AQUANET dodatkowo wyda na nią 380 tys. zł. Wykonawcą jest spółka IVESTON z Obornik.

Burmistrz Szkudlarek poinformował też o równoczesnym rozpoczęciu modernizacji następnych swarzędzkich ulic: Srebrnej (180 mb), Złotej (ok. 475 mb), Bursztynowej (225 mb) i Szmaragdowej (235 mb). Ulice te otrzymają nawierzchnię z kostki brukowej, a dla poprawy bezpieczeństwa skrzyżowania zostaną wyniesione w górę, co zmusi kierowców do ograniczenia prędkości. Inwestycja rozpoczęła się od budowy kanalizacji deszczowej i brakujących przyłączy wodociągowych oraz kanalizacyjnych. Planowane zakończenie przebudowy tych ulic wyznaczono na koniec IV kwartału br. Wykonawcą jest Budownictwo Drogowe „KRUG". Koszt to blisko 5 mln zł.

/mw/

fot. M. Woliński