Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony

Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
PL DE EN

„Eko Babie Lato" - zapraszamy 16 września

03.08.17

Szanowni Państwo! Babie Lato w przyrodzie to najpiękniejsza, wczesna część polskiej jesieni. Nasze swarzędzkie „Eko Babie Lato" - wielkie ekologiczne święto - doskonale łączy muzyczną zabawę z prawdziwą nauką o ekologii. Jak każdego roku posłuchamy ciekawych zespołów, ale będziemy też rozmawiać o idei zdrowego życia, segregować śmieci, uczestniczyć w konkursach ekologicznych.

Wszystkich mieszkańców naszej gminy serdecznie zapraszam w sobotę, 16 września nad swarzędzkie jezioro. To tutaj, na terenach wokół pływalni Wodny Raj: hala namiotowa, scena koncertowa, parking przed pływalnią oraz zielona przestrzeń za nią, w godz. 15:00 - 23:00, będzie się działo: edukacyjnie, twórczo i bardzo rozrywkowo.

W tym roku na scenie koncertowej zagra dla nas gwiazda alternatywnego rocka: zespół happysad (tak właśnie - z małej litery). Nagrali do tej pory 7 albumów studyjnych, 2 koncertowe, występowali w Jarocinie i na Przystanku Woodstock. Obok nich także DJ Insane czyli Jarosław Starbała. Grał w legendarnym klubie Ekwador Manieczki, współpracuje z rozgłośnią radiową „ESKA", uczestnik „Globar Gathering", „Euforia Festiwal", „Sunrise Festiwal"- dobra muzyka klubowa.

Poza koncertami - EKO Festyn - z przestrzenią dla dzieci, ciekawymi propozycjami dla dorosłych, ulubionymi konkursami szkolnymi: EKOCIUSZEK i EKODOM. Wielka atrakcja dla małych majsterkowiczów: MAJSTERKOWO czyli ekologiczne warsztaty

z Castoramą w plenerze!

Odwiedzić będzie można stoisko informacyjne GOAP z grą edukacyjną, wziąć udział

w  konkursach pod hasłem „Gdzie to wrzucić," z nagrodami, przygotowane i prowadzone przez radnych z Komisji Gospodarki oraz Środowiska i Rozwoju Wsi swarzędzkiej Rady Miejskiej.

Serdeczna 21. Kreatywna Edukacja zaprasza na Recyklingowe Love - warsztaty artystyczne, na których nadamy drugie życie przedmiotom użytkowym.

Ekopatrol Straży Miejskiej w Swarzędzu pokaże górną metodę spalania węgla w domowych piecach - wśród uczestników pokazów zostaną wylosowane czujki czadu, zademonstruje także działanie zadymiarki używanej do wykrywania nielegalnych podłączeń kanalizacji sanitarnej. Pracownice Wydziału Ochrony Środowiska UMiG w Swarzędzu pomogą dzieciom wykonać własną torbę ekologiczną, a na ich stoisku można będzie obejrzeć krótkie filmiki o tematyce ekologicznej.

Zachęcam też do wielkiej zbiórki: elektrośmieci, makulatura, zużyte baterie i żarówki, odpady wielkogabarytowe. 15 września, w piątek - godz. 10:00-18:00, 16 września, sobota - w godz. 10;00-14:00, na parkingu, przy skrzyżowaniu ul. Strzeleckiej i Jesionowej (przy hali sportowej SCSiR). W zamian - roślinki i upominki.

Wspólnie powitajmy jesień najlepiej jak można - wesoło i mądrze!

Do zobaczenia!

Marian Szkudlarek

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz