Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Wakacyjne poranki i wycieczki - zaproszenie

02.08.17

Fundacja ARTiFAKT oraz Pracownia Ceramiki i Rzeźby zapraszają do udziału w wakacyjnych twórczych zajęciach w pracowni przy ul. Warszawskiej 2 w Swarzędzu oraz w atrakcyjnych wycieczkach w ramach cyklu ,,Od materii do produktu".

Fundacja ARTiFAKT oraz Pracownia Ceramiki i Rzeźby zaprasza na sierpniowe twórcze zajęcia z cyklu Wakacyjne Poranki. Najbliższe terminy to 7-11 sierpnia oraz 21-25 sierpnia. Szczegółowe informacje znajdą Państwo TUTAJ.

Trwają też zapisy na wycieczkę autokarową do Wielkopolskiego Parku Narodowego - w piątek, 4 sierpnia w godz. 8.30 -15.00.

Wyjazd ma na celu upowszechnienie wiedzy na temat tradycji wykorzystania gliny oraz rozwoju technik ceramicznych na przestrzeni wieków w powiecie poznańskim, ma na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z rzeźbą polodowcową Wielkopolski (Wielkopolski Park Narodowy) jej historią geologiczną oraz materiałem skalnym budującym formy w kontekście możliwości ich praktycznego wykorzystania, a także poznanie walorów przyrodniczo-krajobrazowych. Szczególną uwagę poświęcimy glinom i iłom, jako surowcom ceramicznym wykorzystywanym, na co dzień już od neolitu do wyrobu ceramicznych naczyń oraz przedmiotów codziennego użytku. W trakcie wycieczki uczestnicy będą brać udział w warsztatach, pikniku oraz zwiedzaniu Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykówku.

Wycieczka ma stać się inspiracją do stworzenia własnych i niepowtarzalnych form ceramicznych podczas późniejszych warsztatów. Drugim etapem projektu będą bowiem sierpniowe spotkania warsztatowe w pracowni przy ul. Warszawskiej 2, na których uczestnicy z materiałów ceramicznych o znanej im już genezie nauczą się toczenia na kole garncarskim oraz poznają podstawowe techniki tworzenia ręcznego.

Kolejna wycieczka edukacyjna z cyklu ,,Od materii do produktu" zaplanowana została na 21 sierpnia. Cel: Wielkopolski Parku Etnograficzny i Muzeum Pierwszych Piastów. Zapraszamy chętnych!

Zapisy pod numerem tel. 501 428 903.

/ew/