Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
eUrządeUrząd
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Weekendowa linia autobusowa nr 471 z przyczepami na rowery wydłużona do Pobiedzisk!

05.07.17

Wiosną Powiat Poznański już po raz trzeci z gminą Swarzędz uruchomił linię autobusową 471 przebiegającą przez gminy Swarzędz, Czerwonak, Murowaną Goślinę oraz Suchy Las (Biedrusko). Pod koniec czerwca trasa autobusu została wydłużona do Pobiedzisk!

Dzięki temu mieszkańcy wschodniej części powiatu dotrą do kąpielisk położonych nad jeziorem Wronczyńskim i Biezdruchowo. Rozkład jazdy został tak zaplanowany, aby w Wierzonce mieszkańcy mieli możliwość przesiadki na autobus udający się w stronę Murowanej Gośliny i z powrotem. Głównymi przystankami na nowej trasie będzie przystanek przy ul. Władysława Jagiełły i przy Dworcu PKP w Pobiedziskach.

Przypomnijmy, że linia autobusowa nr 471 funkcjonuje we wszystkie soboty, niedziele i święta w okresie od 29 kwietnia do 15 października. Oznacza to, że na wycieczkę z rowerem możemy wybrać się również w wakacje oraz podczas tzw. długiego weekendu w sierpniu.

Duża liczba połączeń ma zachęcać do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz na turystycznych szlakach przebiegających przez malownicze tereny gmin i Puszczę Zielonkę. Łącznie to aż 524 kilometry ścieżek czekających na mieszkańców powiatu poznańskiego.

- Dzięki uruchomionej linii miłośnicy dwóch kółek mogą bezpiecznie omijać drogi publiczne o dużym natężeniu ruchu, które nie posiadają ścieżek rowerowych a przy okazji poznawać bogactwo przyrody powiatu poznańskiego - zachęca do wycieczek rowerowych Jan Grabkowski, starosta poznański.

Trasa 471 przebiega przez następujące szlaki rowerowe: EuroVelo R1 - R6 i R9, Szlak Kościołów Drewnianych, Małą i Dużą Pętlę Rowerową, Cysterski Szlak Rowerowy oraz Pierścień dookoła Poznania. Dojedziemy nią również w rejon kąpieliska Tropicana w Owińskach, jezioro Stęszewskie, Wronczyńskie i Jerzyńskie.

Linię obsługuje Swarzędzkie Przedsiębiorstwo Komunalne, które posiada 2 przyczepy do przewozu rowerów, a każda z nich jednorazowo może zabrać około 15 jednośladów.

Za bilet zapłacimy:

jednoprzejazdowy: normalny 3,00 zł / ulgowy 1,50 zł

całodniowy: normalny 5,00 zł / ulgowy 2,50 zł

grupowy (max. 2 dorosłych + 3 dzieci) jednoprzejazdowy: 6,00 zł

grupowy całodniowy: 10,00 zł

W ramach zakupionego biletu przewóz rowerów jest bezpłatny. Ważny bilet okresowy PEKA na strefy ABC oraz B, C i BC albo ważny bilet okresowy Komunikacji Gminy Swarzędz również będzie honorowany.

Oto rozkład jazdy.

/ej/