Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Pora na wakacje!

13.06.17

23 czerwca kończy się rok szkolny. Dla dzieci z naszych szkół podstawowych przygotowano ciekawą ofertę na lato - zajęcia sportowe, edukacyjne, wycieczki przygotowały wszystkie gminne „podstawówki", z wyjątkiem SP w Kobylnicy, gdzie kończy się rozbudowa.

Półkolonie w szkołach i wiejskich świetlicach

Zapisy na szkolne półkolonie odbywają się w sekretariatach szkół. Szczegółowe informacje znajdą Państwo także na stronach internetowych każdej ze szkół. Zajęcia dla najmłodszych finansowane z budżetu Gminy Swarzędz, odbywać się będą również w wiejskich świetlicach, m.in. w Uzarzewie, Kobylnicy i Gruszczynie. Zapisy przyjmują sołtysi.

Ubarwione półkolonie z Ośrodkiem Kultury

Ośrodek Kultury w Swarzędzu zaprasza najmłodszych mieszkańców gminy na półkolonie, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia. W ramach codziennych zajęć, dzieci odwiedzą swarzędzką kręgielnię, odbędą edukacyjny spacer nad Jeziorem Swarzędzkim, zabawią się w małego chemika, a także wyjadą na wycieczkę do Nowego ZOO w Poznaniu. Ponadto w bogatym programie półkolonii są warsztaty plastyczne, balonowa zabawa, olimpiada sportowa i warsztaty małego inżyniera. Zajęcia poprowadzą doświadczeni animatorzy - „Ubarwieni", którzy już od wielu lat zabawą barwią świat. Będzie więc kolorowo, zabawnie i ciekawie.

Półkolonie skierowane są do dzieci w wieku 4-10 lat. Zajęcia będą się odbywać codziennie w godz. 9:00-15:00. Terminy: I turnus: 17-21.7.2017, II turnus: 24-28.7.2017, III turnus: 31.7.-04.8.2017, IV turnus: 7-11.8.2017.

Cena za turnus: 100 zł (płatne w dniu rozpoczęcia wybranego turnusu). Zapisy w Ośrodku Kultury w Swarzędzu pod nr telefonu: 61 65 10 219. Ilość miejsc ograniczona.

...i półkolonie w Swarzędzkim Centrum Sportu i Rekreacji

Na półkolonie letnie w Swarzędzkim Centrum Sportu i Rekreacji zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat. W programie półkolonii między innymi zwiedzanie Nowego Zoo w Poznaniu, zabawa w parku linowym Cascader Park w Kobylnicy, zajęcia i gry sportowe, codziennie zabawa w basenie i wiele innych atrakcji. Dzieci mają zapewnione śniadanie, obiad i napoje.

Półkolonie odbywają się w godzinach od 8:00 do 15:30 (odbiór dzieci do godziny 16:00).

I turnus - 31.07 - 04.08

II turnus - 07.08 - 11.08

III turnus - 21.08 - 25.08

Zapisy na półkolonie przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00 pod nr tel. 61 65 09 523.

Opłaty za półkolonie przyjmujemy od 01.06.2017 r. do 30.06.2017 r. codziennie od godziny 9:00 do 22:00. Opłata wynosi 350 zł (1 dziecko/1 turnus), płatne w kasach:

- 280 zł - płatność w kasie pływalni wraz z wypełnioną kartą kwalifikacyjną uczestnika półkolonii;

- 70 zł - śniadania i obiady - płatność w kawiarence pływalni.

Karta kwalifikacyjna uczestnika półkolonii oraz plan poszczególnych grup dostępne są w kasie pływalni lub do pobrania na stronie www.scsir.swarzedz.pl

Wakacyjne kursy nauki pływania

Przyjmujemy zapisy na wakacyjny kurs nauki pływania, który odbędzie się w sierpniu w terminach:

I KURS WAKACYJNY - 31.07 - 11.08 (10 dni, od poniedziałku do piątku) - 220 zł/osoba

II KURS WAKACYJNY - 16.08 - 25.08 (8 dni, od poniedziałku do piątku) - 176 zł/osoba

w godzinach od 8:00 do 10:00

Przyjmujemy dzieci od 6 do 12 roku życia. Zapisy pod nr tel. 61 65 09 523.

Więcej informacji na www.scsir.swarzedz.pl

* **

Akademia Pływania Optimum Sport zaprasza do udziału w Wakacyjnej Szkole Pływania. Dzięki niej w krótkim czasie zdobędziesz pierwsze umiejętności pływackie lub doszlifujesz już nabyte.

Kurs przeznaczony jest dla dzieci już od 1 roku życia. Obejmuje zarówno naukę dla początkujących jak i doskonalenie posiadanych umiejętności.

Intensywne kursy odbywają się w blokach 5-dniowych, codziennie od  poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych.

Godziny zajęć: 16:00 - 16:45, 16:50 - 17:35, 17:40 - 18:25, 18:30 - 19:15.

Terminy: 31.07 - 4.08, 7.08 - 11.08, 14.08 - 18.08.

Zajęcia dla małych dzieci (z udziałem rodzica w wodzie): 1-5 lat, pozostałe grupy: 6-15 lat.

Czas trwania zajęć: dzieci do 3 roku życia - 30 min, pozostałe zajęcia - 45 min.

Więcej informacji pod nr tel: 531 025 561 lub adresem mailowym: info@optimumsport.pl

Bilet wakacyjny dla dzieci

Od 31 lipca do 31 sierpnia 2017 r. uruchamiamy BILET WAKACYJNY na Pływalnię Wodny Raj. Przeznaczony jest dla dzieci do lat 16 (włącznie). Obowiązuje od poniedziałku do piątku w godz. 6:30 - 22:00. Opłata 6 zł za 60 min (po przekroczonym czasie dopłata za każdą minutę 10 gr). Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieciaki!!!

W bibliotece - nie tylko wśród książek

Zapraszamy dzieci na letnie zajęcia w bibliotece. Oferujemy dobrą zabawę w trzech naszych bibliotekach:

Kobylnica - od 24 do 28 lipca (tel. 61 815 48 96)

os. Czwartaków - od 31 lipca do 4 sierpnia (tel. 61 817 31 02)

os. Raczyńskiego - od 21 do 28 sierpnia (tel. 61 818 29 98)

W sprawie dodatkowych informacji i zapisów na zajęcia prosimy o kontakt telefoniczny.

W Pracowni Ceramiki i Rzeźby: „Wakacyjne Poranki" i „Gliniankowe Spotkania..."

Fundacja ART i FAKT i Pracownia Ceramiki i Rzeźby zapraszają na „Wakacyjne Poranki" oraz „Gliniankowe Spotkania...", które odbywają się w klimatycznej pracowni przy ul. Warszawskiej 2 w Swarzędzu. Jak co roku, w twórczej, fantastycznej atmosferze, wymieniamy się pomysłami, inspirujemy wzajemnie i bawimy. Czekamy na tych, którzy w działaniach twórczych widzą piękno i super zabawę.

Program wakacyjnych zajęć na lipiec i sierpień:

"Wakacyjne Poranki..."

- to tygodniowy cykl zajęć warsztatowych od poniedziałku do piątku w godz. 8.00- 12.00 lub 8.00-16.00 - dla dzieci i młodzieży od 5 roku życia do 14 lat.

Spotkania łączące opowiadanie opowieści i warsztaty. Stare opowiastki, baśnie, bajki i historie zebrane z różnych stron świata i różnych kultur. Prawdziwe i zmyślone, ale zawarta w nich mądrość i przesłanie od wieków niezmiennie aktualne. Opowieściom czasem towarzyszy muzyka na żywo grana na starych instrumentach oraz śpiew. Temat warsztatów zawsze wynika bezpośrednio z opowieści, jej charakteru, kultury i tradycji z jakiej się wywodzi czy formy przedstawienia.

Opowieści z gliny ulepione - opowieści o garncarzach mądrych i głupich, glinianych głowach i glinianych nogach. A wszystko gliną ilustrowane. Propozycja warsztatów: zabawy w glinie albo malowanie płytek socarrat jako dokończenie historii na podstawie imitacji ceramiki walenckiej;

O smokach złych i dobrych, potwornych potworach, dzielnych księżniczkach i pięknych rycerzach - opowieści z różnych stron świata. Propozycja warsztatów: zabawy plastyczne - robimy i oswajamy smoki;

Fiki-miki - bajki z Afryki - opowieści i bajki afrykańskie;

...i wiele innych propozycji, a w przerwach - „małe co nieco".

... i ,,Gliniankowe Spotkania..."

- to warsztaty ceramiczne, integracyjne dla najmłodszych (od 4 roku życia), w godz. 10.00-11.30 i dla dorosłych - zajęcia we wtorki i czwartki w godz. 18.00- 20.00.

Wszystkie zajęcia, dostosowane do wieku i możliwości uczestników. Pracownia dysponuje fartuszkami ochronnymi oraz zapewnia potrzebne materiały. Honorujemy Kartę Dużej Rodziny.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub zapraszamy do biura: Rynek 21.

Prosimy wszystkich chętnych do udziału w warsztatach o wcześniejsze zapisy pod numerem tel. 61 651 00 99, kom. 501 428 903 lub w biurze: Swarzędz, ul. Rynek 21.

więcej szczegółów na stronie: www.ceramikawanat.pl

Warsztaty w Fundacji EKOS

18 maja klasy drugie Gimnazjum nr 2 w Swarzędzu wzięły udział w zorganizowanych w świetlicy szkolnej pokazach poświęconych wakacyjnym warsztatom z robotyki, które odbędą się w lipcu w szkole Fundacji EKOS w Swarzędzu.

Prowadzący pokazy inż. Krzysztof Tarociński zaprezentował „umiejętności" robotów zbudowanych przez uczestników podobnych zajęć, które w EKOS-ie odbywają się w trybie popołudniowym przez cały rok.

Uczniowie Dwójki mogli przekonać się, że zbudowane przez uczniów z klocków Lego Mindstorms i samodzielnie zaprogramowane maszyny potrafią wykonywać nie tylko najprostsze zadania, ale także np. „walczyć" między sobą w konkurencji sumo, grać w piłkę itp. Walor edukacyjny przygotowanych na lipiec warsztatów będzie tym większy, że do programowania będzie wykorzystywany język C. Zachęcając do udziału, organizatorzy zapowiadają, że będzie to dla uczestników także czas relaksu i zasłużonego oderwania od szkolnej codzienności. Zapewni to sympatyczne towarzystwo pasjonatów robotyki z innych szkół i wspólnie z nimi spędzane przerwy.

W budynku szkół Fundacji przy ul. Kwaśniewskiego odbędą się także warsztaty z rysunku i malarstwa dla dzieci, młodzieży i dla osób dorosłych. Zajęcia przeprowadzi Małgorzata Danielewicz - Plucińska, związana z EKOS-em swarzędzka artysta plastyk. Zainteresowani mogą znaleźć bliższe informacje na stronie www.ekos.edu.pl

* * *

W tym roku na letni wypoczynek dzieci i młodzieży z budżetu Gminy Swarzędz przeznaczono 80 tys. złotych dla organizacji pozarządowych, które uczestniczyły w otwartym konkursie ofert. Dotację otrzymały: Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Mikołaja w Wierzenicy, Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Swarzędzu, Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Wielkopolska, Hufiec Poznań-Rejon ZHP, reprezentowany przez Komendę Ośrodka ZHP Kobylnica, Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Wielkopolska, reprezentowany przez Hufiec Poznań-Nowe Miasto ZHP, Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Lider, Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Marcina Biskupa w Swarzędzu, Stowarzyszenie Kulturalne Orkiestra Dęta w Swarzędzu, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej -Okręg Wielkopolski.

/wd, edu, mw, scsir, bibl, ew, wp/

opr. MW