Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Cały Swarzędz na rowery!

06.06.17

W sobotę, 3 czerwca, odbył się VI Gminny rajd rowerowy „Cały Swarzędz na rowery". W tym roku w rajdzie uczestniczyło ponad 350 osób. Uczestnicy mieli do wyboru aż osiem różnych tras: Wyczynową, Maltańską, Miejską, Leśną, Polną, Wiejską oraz Łąkową, która tym razem podzieliła się na dwie części ze startem w Kobylnicy i Bogucinie. Tym samym niezmiernie miło nam przyłączyć do naszego rajdu już na stałe nową trasę z Bogucina. Wszystkie z wymienionych odcinków liczyły kilkanaście kilometrów, poza trasą Wyczynową - tam trzeba było pokonać około 40 km. Przebiegały one przez piękne turystyczne tereny Swarzędza i wszystkie miały wspólną metę przy Scenie nad Jeziorem.

Na mecie uczestnicy byli witani przez burmistrza Mariana Szkudlarka i dyrektor Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji Mariolę Józwiak oraz zapraszani do wspólnego zdjęcia. Każdy mógł poczęstować się pyszną grochówką lub pomidorówką. Na scenie odbył się pokaz Zumby prowadzony przez instruktorkę SCSiR Paulinę Fiedler „Endorfina", której towarzyszyła grupa dziewczyn uczestniczących w zajęciach fitness SCSiR. Odbył się również konkurs dla najmłodszych - dzieci odpowiadały na pytania z bajek. Każde dziecko dostało nagrodę ufundowaną przez Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu oraz drukarnię Wawrzyniak Druk z Gruszczyna. Niezwykle atrakcyjny był konkurs, w którym można było wygrać gadżety rowerowe, a główną nagrodą był rower ufundowany przez SCSiR, który trafił do rąk Bartosza Barwińskigo. Serdecznie gratulujemy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za świetną zabawę oraz prowadzącym trasy: Ekipie SwajBike Team z panem Sławkiem Nowakiem, ekipie Brodex z panem Wiesławem Brodziszewskim, ekipie SCSiR z panem Pawłem Bocianem, panom Zbigniewowi Majchrzakowi oraz Wojtkowi Wawrzyniakowi, który zorganizował nową trasę z Bogucina.

Zapraszamy za rok na kolejną edycję rajdu.

/scsir/

fot. Aldona Młynarczak