Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Konkurs "Zaczarowana melodia"

01.06.17

30.05.2017 r. w Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów odbył się VIII Gminny Konkurs Piosenki „Zaczarowana melodia" pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz. Nie był to jednak zwykły konkurs, bowiem w roli wokalistów prezentowali się uczniowie klasy terapeutycznej Gimnazjum nr 3, Szkoły Podstawowej nr 4 oraz  członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu. Po raz pierwszy swoją obecnością zaszczyciła nas młodzież z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Pobiedzisk. Licznie zgromadzeni goście mogli usłyszeć piękne wykonania wokalistów. Publiczność miała zatem okazję wysłuchać wielu znanych i lubianych przebojów - m. in. „Daj mi tę noc", „Biegnij przed siebie", „Julia i ja" czy „Typ niepokorny" i inne.

Mimo, że przyznano I, II, III miejsce, to wszyscy występujący zasługują na wielkie BRAWA i owacje na stojąco!!!

Niespodzianką koncertu był występ piosenkarki p. Haliny Benedyk i włoskiego piosenkarza Marco Antonelli. „Frontiera" kolejny już raz podbiła serca słuchaczy. Gośćmi konkursu i kolejną niespodzianką był kwartet saksofonowy szkoły muzycznej I stopnia w Tarnowie Podgórnym.

Konkurs był dowodem na to, że rzeczywiście „śpiewać każdy może", a śpiew daje wiele radości - zarówno wykonawcom, jak tym, którzy go słuchają, a muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale ma moc łączenia wszystkich. Dowodem na to są również widzowie, którzy przyjechali z ZS im. Jana Pawła II w Paczkowie oraz ZS z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Poznaniu.

Spotkanie przebiegało w niezwykle miłej atmosferze, a goście podkreślali, że koncert zapewnił im wiele niesamowitych wrażeń i wzruszeń. Jak pisał francuski pisarz Romain Rolland, „Muzyka, cokolwiek by mówić, nie jest językiem zrozumiałym ogólnie; konieczny jest łuk słowa, by strzała dźwięku mogła wniknąć do wszystkich serc" - dzięki naszym wykonawcom, muzyka wniknęła z pewnością do znacznej ich liczby.

Dziękujemy za wielkie serce gościom, sponsorom, rodzicom i wychowawcom. Dziękujemy i zapraszamy już dziś na kolejną IX edycję konkursu „Zaczarowana melodia".

Krystyna Pokorska