Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

„Indiański” Dzień Dziecka

29.05.17

Kolorowe stroje, pióra, wirujące w tańcu frędzle, wspólne gry i zabawy, a także euro bungee, zorbing, dmuchany zamek i kolejka samojezdna – w niedzielę swarzędzanie świętowali Dzień Dziecka. Po raz pierwszy impreza - zorganizowana przez Ośrodek Kultury w Swarzędzu - odbyła się na polanie przy ul. Strzeleckiej i był to strzał w dziesiątkę. Miejsce spodobało się zarówno organizatorom, jak również uczestnikom niedzielnej zabawy.

Bogaty program niedzielnego festynu obejmował pokaz tradycyjnych tańców indiańskich w wykonaniu zespołu Ranores z Uniejowa. Wszystkie dzieci zostały zaproszone na taneczną arenę, gdzie wspólnie z „Indianami” mogły spróbować swoich sił w takich tańcach jak: Taniec Kruka, Taniec Zwiadowcy, Taniec Tradycyjny Kobiecy i Taniec Szala, który okazał się najbardziej widowiskowy. Pokaz zakończył się wspólnym tańcem międzyplemiennym i Tańcem Przyjaźni we wspólnym kręgu.

Oprócz tradycyjnego tańca, dzieci mogły spróbować swoich sił w różnych grach i zabawach indiańskich. Było łowienie rybek, wyścig żółwi i strzelanie z łuku… Po polanie jeździła kolejka, która przewoziła małych pasażerów. Dla dzieci przygotowano również karuzelę, a całe rodziny rozgrywały mecze mini-piłkarzyków. Na zakończenie niedzielnego festynu burmistrz Marian Szkudlarek nagrodził maluchy drobnymi upominkami i cukierkami.

/ok/

fot. M. Paulus