Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

935 tys. zł z UE na nasz projekt e-usług

26.05.17

Gmina Swarzędz otrzymała dofinansowanie z Funduszy Europejskich na realizację projektu pn. „Rozwój elektronicznych usług publicznych poprzez integrację systemów dziedzinowych Gminy Swarzędz" w ramach poddziałania 2.1.1 Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020 (WRPO 2014+).

Całkowita wartość projektu: 1 099 999,99 zł

Wkład Gminy Swarzędz: 165 000,00 zł

Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 934 999,99 zł

Na uwagę zasługuje fakt, że nasz projekt znalazł się wśród 16 projektów z 41 (!) złożonych przez podmioty aplikujące z całej Wielkopolski, które pozytywnie przeszły wszystkie etapy oceny.

Cel projektu: rozwinięcie elektronicznych usług publicznych w zakresie e-administracji oraz zwiększenie dostępu zarówno mieszkańców (A2C) jak i przedsiębiorców (A2B) do cyfrowych usług publicznych on-line.

W ramach projektu powstanie zintegrowany system informatyczny, który umożliwi załatwianie wielu urzędowych spraw bez przychodzenia do urzędu. Za pomocą usług elektronicznych będzie można m.in. regulować zobowiązania podatkowe oraz wypełniać i wysyłać różnego rodzaju deklaracje. System będzie udostępniał m.in. informacje dotyczące nieruchomości i stanu realizowanych spraw związanych z ewidencją podatków i opłat lokalnych.

/js/