Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Fundacja EKOS: wakacje z robotem

23.05.17

18 maja klasy drugie Gimnazjum nr 2 w Swarzędzu wzięły udział w zorganizowanych w świetlicy szkolnej pokazach poświęconych wakacyjnym warsztatom z robotyki, które odbędą się w lipcu w szkole Fundacji EKOS w Swarzędzu. Prowadzący pokazy inż. Krzysztof Tarociński zaprezentował „umiejętności" robotów zbudowanych przez uczestników podobnych zajęć, które w EKOS-ie odbywają się w trybie popołudniowym przez cały rok.

Uczniowie Dwójki mogli przekonać się, że zbudowane przez uczniów z klocków Lego Mindstorms i samodzielnie zaprogramowane maszyny potrafią wykonywać nie tylko najprostsze zadania, ale także np. „walczyć" między sobą w konkurencji sumo, grać w piłkę itp. Walor edukacyjny przygotowanych na lipiec warsztatów będzie tym większy, że do programowania będzie wykorzystywany język C. Zachęcając do udziału, organizatorzy zapowiadają, że będzie to dla uczestników także czas relaksu i zasłużonego oderwania od szkolnej codzienności. Zapewni to sympatyczne towarzystwo pasjonatów robotyki z innych szkół i wspólnie z nimi spędzane przerwy.

W budynku szkół Fundacji przy ul. Kwaśniewskiego odbędą się także warsztaty z rysunku i malarstwa dla dzieci, młodzieży i dla osób dorosłych. Zajęcia przeprowadzi Małgorzata Danielewicz - Plucińska, związana z EKOS-em swarzędzka artysta plastyk. Zainteresowani mogą znaleźć bliższe informacje na stronie www.ekos.edu.pl.

/wp/