Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Igrzyska na zmodernizowanym stadionie

17.05.17

W Swarzędzu w sobotę, 13 maja, odbyły się I Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Celem imprezy, zorganizowanej przez władze Miasta i Gminy Swarzędz wspólnie z firmą Szpot, była popularyzacja biegów jako najprostszej formy ruchu wśród dzieci i młodzieży. Prawie 600 uczniów ze swarzędzkich szkół podstawowych i gimnazjów rywalizowało na dystansach od 100 do 400 m.

Na wszystkich uczestników biegów czekały okolicznościowe medale i dyplomy, a dla trzech najlepszych w każdym roczniku nagrody ufundowane przez Bank PKO BP.

Wielkie, młodzieżowe bieganie było połączone z oficjalnym otwarciem zmodernizowanego Stadionu Miejskiego im. Mariana Zaporowskiego - jest centralnego elementu całego kompleksu sportowego wraz  z pływalnią, lodowiskiem, kortami tenisowymi, halą sportową, skateparkiem i systemem ścieżek rowerowych

Na otwarciu stadionu byli m.in. sportowcy-olimpijczycy Szymon Ziółkowski, Agnieszka Wieszczek-Kordus oraz Ireneusz Golda. Na trybunach widzieliśmy całe rodziny swarzędzan, którym obiekt ten bardzo przypadł do gustu. Burmistrz Marian Szkudlarek i radni Rady Miejskiej zbierali zasłużone gratulacje, sami natomiast dziękowali wszystkim, którzy zaangażowali się w przebudowę stadionu i uczestniczyli w jego uroczystym otwarciu.

Modernizacja kosztowała 4.790.850 zł (z czego 1.500.000 zł to dofinansowanie z Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Wielkopolskiego na lata 2016-2018) i objęła:

- remont istniejącego trawiastego boiska treningowego z zamianą na nawierzchnię ze sztucznej trawy i wykonaniem odwodnienia,

- remont istniejącej bieżni lekkoatletycznej z wymianą nawierzchni na poliuretanową,

- montaż systemu nawadniania trawiastego boiska głównego z odtworzeniem murawy,

- wykonanie bieżni do skoku w dal,

- budowę oświetlenia boiska głównego oraz remont oświetlenia boiska treningowego,

- budowę zaplecza sportowego - parterowego budynku szatniowego o powierzchni zabudowy 287,39 m2,

- roboty elektroenergetyczne,

- wykonanie przyłączy do budynku,

- wykonanie nawierzchni z kostki betonowej na chodnikach i wjeździe na stadion.

/edu, mw/

fot. Jerzy Kot i Hanna Mełeń