Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
PL DE EN

10 km Szpot Swarzędz po raz szósty!

15.05.17

W niedzielę, 14 maja, Swarzędz opanowali biegacze - uczestniczący w 6. biegu 10 km Szpot Swarzędz. W rywalizacji 2500 zawodników najlepszy okazał się 24-letni Kamil Jastrzębski z Kraśnika z czasem 00:30:38. Drugi na mecie był Kenijczyk Bonifacy Wambua Nduva (00:31:05), a trzeci Tomasz Szymkowiak z Wrześni (00:31:19). Wśród pań najszybciej trasę biegu pokonała 31-letnia Olga Ochal z Bydgoszczy - zajęła 15. miejsce z czasem 00:33:58. Wśród swarzędzan najszybszy był Radosław Pluciński, który zajął 20. miejsce z czasem 00:34:32.

Komplet wyników zamieszczamy TUTAJ.

Zgodnie z tradycją odbył się także bieg VIP-ów, w którym również nikt nie szczędził sił...

Burmistrz Marian Szkudlarek zapowiedział, że kolejna edycja biegu odbędzie się 22 kwietnia 2018 roku. Dzięki temu terminowi bieg nie będzie niedogodnością dla osób zmierzających na komunię św.