Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Wakacyjne Poranki i Gliniankowe Spotkania...

12.05.17

Fundacja ART i FAKT i Pracownia Ceramiki i Rzeźby zapraszają  na „Wakacyjne Poranki" oraz „Gliniankowe Spotkania...", które odbywają się w klimatycznej pracowni przy ul. Warszawskiej 2 w Swarzędzu. Jak co roku, w twórczej, fantastycznej atmosferze, wymieniamy się pomysłami, inspirujemy wzajemnie i bawimy. Czekamy na tych, którzy w działaniach twórczych widzą piękno i super zabawę.

Program wakacyjnych zajęć na lipiec i sierpień:

„Wakacyjne Poranki..."

- to tygodniowy cykl zajęć warsztatowych od poniedziałku do piątku w godz.  8.00- 12.00  lub 8.00-16.00 - dla dzieci i młodzieży od 5 roku życia do 14 lat.

Spotkania łączące opowiadanie opowieści i warsztaty. Stare opowiastki, baśnie, bajki i historie zebrane z różnych stron świata i różnych kultur. Prawdziwe i zmyślone, ale zawarta w nich mądrość i przesłanie od wieków niezmiennie aktualne. Opowieściom czasem towarzyszy muzyka na żywo grana na starych instrumentach oraz śpiew. Temat warsztatów zawsze wynika bezpośrednio z opowieści, jej charakteru, kultury i tradycji z jakiej się wywodzi czy formy przedstawienia.

OPOWIEŚCI Z GLINY ULEPIONE - Opowieści o garncarzach mądrych i głupich, glinianych głowach i glinianych nogach. A wszystko gliną ilustrowane.

propozycja warsztatów: zabawy w glinie albo malowanie płytek socarrat jako dokończenie historii na podstawie imitacji ceramiki walenckiej

O SMOKACH ZŁYCH I DOBRYCH, POTWORNYCH POTWORACH, DZIELNYCH KSIĘŻNICZKACH I PIĘKNYCH RYCERZACH - Opowieści z różnych stron świata;

propozycja warsztatów: zabawy plastyczne - robimy i oswajamy smoki

FIKI-MIKI - BAJKI Z AFRYKI - Opowieści i bajki afrykańskie;

-  i wiele innych propozycji, a w przerwach - „małe co nieco..."

,,Gliniankowe Spotkania..."

- to warsztaty ceramiczne, integracyjne dla najmłodszych (od 4 roku życia), w godz. 10.00-11.30 i dla dorosłych - zajęcia we wtorki i czwartki w godz. 18.00- 20.00.

Wszystkie zajęcia, dostosowane do wieku i możliwości uczestników. Pracownia dysponuje fartuszkami ochronnymi oraz zapewnia potrzebne materiały. Honorujemy Kartę Dużej Rodziny.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub zapraszamy do biura: Rynek 21.

Prosimy wszystkich chętnych do udziału w warsztatach o wcześniejsze zapisy pod numerem tel. 61 651 00 99, kom. 501 428 903 lub w biurze: Swarzędz ul. Rynek 21

więcej szczegółów na stronie: www.ceramikawanat.pl

www.ceramikawanat.pl/scripts/artykuly/news.php

* * *

Zajęcia przygotowane są zarówno dla najmłodszych dzieci jak i tych starszych; początkujących, które nie miały styczności z działaniami plastycznymi wcześniej, jak również dla pasjonatów, którzy zawsze znajdują coś dla siebie. Dla naszych uczestników przygotowaliśmy zajęcia oparte na zabawach oraz formach aktywności, które mają zaspokoić ich potrzeby, rozwijać indywidualne zdolności oraz zainteresowania a także pomóc w funkcjonowaniu w grupie. Uczestnicy zajęć mają możliwość rozwijania umiejętności manualnych oraz poczucia estetyki. To doskonała okazja na twórcze poszukiwania, a przy okazji możliwość spędzenia w sposób ciekawy i niekonwencjonalny czasu wolnego, poznania interesujących ludzi. Warsztaty to czas przeznaczony na poznanie technik malarskich, ceramicznych oraz rysunku; wspólnie poznawanie i odkrywanie fascynujących barw świata, faktury i kształtu. Zajęcia zapewnią wszechstronny rozwój talentów oraz pasji. Nasza pasja sprawia, że zajęcia są niezwykle interesujące, a nauka, którą z nich wyniesiemy będzie czystą przyjemnością i zabawą.

Sposób pracy twórczej oraz zabawy na warsztatach pozwalają na zrealizowanie założonych celów w określonych warunkach. Dlatego grupy dzieci są kameralne maksymalnie do 12 osób. Pozwala to świetną zabawę, dobrą atmosferę oraz możliwość poświęcenia czasu każdemu dziecku z osobna. Zajęcia zostały tak pomyślane, aby dla uczestników, małych i dużych, były atrakcyjne oraz dały możliwość poznania nowych doświadczeń oraz przeżyć.

Warsztaty organizowane są regularnie od kilkunastu lat i zawsze cieszyły i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i dorosłych. Warsztaty prowadzić będzie Ewa Wanat oraz zaproszeni goście. Działania wspierają młodzi wolontariusze z Fundacji ART i FAKT.

Dla nas sztuka to przede wszystkim życiowa pasja, którą chcemy zarażać innych. Serdecznie zapraszam!

Ewa Wanat