Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

II Gminny Konkurs Recytatorski

10.05.17

23 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej w Zalasewie odbył się II Gminny Konkurs Recytatorski dla klas I-III pt. „Wiersze z humorem dla dzieci", pod patronatem Księgarni „Pinokio" ze Swarzędza. Wzięło w nim udział 9 uczestników z pięciu swarzędzkich szkół (SP Zalasewo, SP 1, SP 5, SP Wierzonka, SP Paczkowo), wyłonionych w ogólnoszkolnym konkursie recytatorskim.

Zadaniem konkursowym była recytacja wiersza o tematyce żartobliwej, wybranego spośród literatury dziecięcej. Uczestnicy mieli możliwość wykorzystania rekwizytów, przebrania lub innych elementów scenografii. Mali artyści ubrani byli w pomysłowe stroje, które urzekły nie tylko komisję, ale również przybyłych gości. Po burzliwych obradach komisja ogłosiła wyniki:

I miejsce - Lea Różańska, SP Paczkowo, kl. II,

II miejsce - Oliwia Bernacik, SP Zalasewo, kl. III,

III miejsce - Maja Golańska, SP Zalasewo, kl. I.

Przyznane zostały także wyróżnienia:

Karol Kroker SP Wierzonka,

Antonina Frąckowiak SP 1.

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Księgarnię „Pinokio" w Swarzędzu. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Kiedy emocje opadły, uczestnicy oraz goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. W miłej atmosferze wspominali piękne występy dzieci.

 

Organizatorzy: Bożena Malarowska - Berger, Anna Konarska, Alicja Waliszka, Katarzyna Skurniak