Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Wawrzyn dla Państwa Buczyńskich

10.05.17

26 kwietnia 2017 roku w poznańskim hotelu Bazar miała miejsce kulminacja obchodów VI Dni Pracy Organicznej. W ich ramach są wręczane Wawrzyny Pracy Organicznej. Otrzymują je osoby i organizacje z całego regionu, które swoją działalnością przyczyniają się do kreowania etosu Wielkopolan. Na wniosek Mariana Szkudlarka - burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz w tym roku w kategorii działalność edukacyjna otrzymali ją państwo Ewa Jarosława i Włodzimierz Buczyńscy. Swojego Wawrzyna odebrali z rąk Pawła Leszka Klepki - Prezydenta Unii Wielkopolan.

Włodzimierz Buczyński podziękował Unii Wielkopolan za to wyróżnienie i powiedział: Nie byłoby nas tutaj mimo naszych zainteresowań, gdyby nie coś o czym organicznicy znakomicie wiedzieli - współpraca, w  ramach zespołu redakcyjnego pisma „Wierzeniczenia", które wymyślił Maciej Dominikowski, a ks. Przemek Kompf nas dzielnie wspomaga.  Ale też współpraca z władzami naszej gminy Swarzędz, którym przy tej okazji też serdecznie dziękujemy. A także wszystkim, z którymi przyszło nam współpracować w temacie August Cieszkowski, i których nie zagadaliśmy...

Miasto i Gminę Swarzędz reprezentowali wiceburmistrz Tomasz Zwoliński i sekretarz Agata Kubacka. T. Zwoliński podziękował Kapitule za uznanie. Powiedział, że laureaci to osoby wyróżnione w ubiegłym roku tytułem Zasłużony dla Miasta i Gminy Swarzędz.

Redakcja www.swarzedz.pl również składa serdeczne gratulacje naszym wieloletnim, niezawodnym współpracownikom!

/mw/

VI Wawrzyny Pracy Organicznej otrzymali także:

Wawrzyn Honorowy - Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk

Wawrzyn im. Emilii Sczanieckiej - Aleksandra Błażejewska (Piła)

Wawrzyn w kat. Kultura - Maria Pigulska (Stowarzyszenie Stacja Bukownica)

Wawrzyn w kat. Praca na rzecz wspólnot lokalnych - Jan Wojtyszyn

Wawrzyn w kat. Partnerska formuła budowania gospodarki - Agregaty FOGO