Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Samochodami pod hasłem flagi

02.05.17

29 kwietnia 2017 r. na trasy Józefinkowego Samochodowego Rajdu Flagi wyruszyła rekordowa liczba załóg – było ich prawie pięćdziesiąt! Fatalna pogoda panująca tego dnia zniechęciła zaledwie kilku, z wcześniej zapisanych uczestników, do motoryzacyjnej zabawy. Tak właśnie: zabawy, bowiem wszyscy bawiliśmy się świetnie. Wydział Promocji Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu oraz Rajdy w Pobiedziskach, współpracując zgodnie, zadbali o wspaniałą atmosferę, emocje i atrakcje.

Po starcie, który odbył się przy hali namiotowej Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, zawodnicy przez kilka godzin przemierzali drogi gminy Swarzędz, podziwiali bardziej i mniej znane zakątki. Nawet swarzędzanie (a było ich bardzo wielu – 17 ekip) przyznawali, iż niektórych miejsc nie widzieli nigdy przedtem. Ważne były wszystkie puzzle rajdowej układanki: element zaskoczenia na trasie, dynamika zadań, atrakcyjność prób rekreacyjnych i motoryzacyjnych w Gortatowie oraz na parkingu swarzędzkiego targowiska, wreszcie ciepły posiłek na mecie i nagrody.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali z rąk burmistrza Swarzędza Mariana Szkudlarka flagi narodowe z pamiątkowymi plakietkami oraz atrakcyjne upominki. Załóg uradowanych nagrodami, ufundowanymi przez sponsorów, było wiele, a ich losowaniu towarzyszyły prawdziwe emocje!

Żegnaliśmy się wieczorowa porą zadowoleni i gotowi do następnych rajdów!

A oto zdobywcy pierwszych trzech miejsc w Józefinkowym Samochodowym Rajdzie Flagi – Swarzędz 2017:

- Marta, Julia i Krzysztof Ratajczakowie – Kliny koło Czerwonaka

- Dorota Kolber i Michał Lehmann – Swarzędz

- Karolina, Jakub i Przemysław Osmańscy – Mosina

Dziękujemy, pozdrawiamy i do zobaczenia!

T. Radziszewska

fot. A. Młynarczak