Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Weekendowa linia autobusowa - od 29 kwietnia

27.04.17

Powiat Poznański wspólnie z Gminą Swarzędz uruchamia linię autobusową 471 przebiegającą przez gminy Swarzędz, Czerwonak, Murowaną Goślinę, Suchy Las (Biedrusko) a także Pobiedziska.

W tym roku wprowadzono kilka nowości. Linia funkcjonować będzie we wszystkie soboty, niedziele i święta w okresie od 29 kwietnia do 15 października. Oznacza to, że na wycieczkę z rowerem będzie można wybrać się również w wakacje oraz podczas tzw. długich weekendów w maju, czerwcu i sierpniu. Dodatkowo każdego weekendowego dnia funkcjonowania linii, 6 kursów będzie specjalnie wydłużonych do Pobiedzisk. Duża liczba połączeń ma zachęcić i umożliwić spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz na turystycznych szlakach przebiegających przez malownicze tereny gmin i Puszczę Zielonkę. Łącznie to aż 524 kilometry przygód czekających na mieszkańców powiatu poznańskiego.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców, całe rodziny, grupy znajomych i przyjaciół.  Dzięki uruchomionej linii miłośnicy dwóch kółek będą mogli bezpiecznie ominąć drogi publiczne o dużym natężeniu ruchu, które nie posiadają ścieżek rowerowych oraz poznać bogactwo przyrody powiatu. Trasa 471 przebiegać będzie przez następujące szlaki rowerowe: EuroVelo R1 – R6 i R9, Szlak Kościołów Drewnianych, Małą i Dużą Pętlę Rowerową, Cysterski Szlak Rowerowy oraz Pierścień dookoła Poznania. Dojedziemy nią również w rejon kąpieliska Tropicana w Owińskach, jezioro Stęszewskie, Wroczyńskie i Jerzyńskie.

Linię obsługiwać będzie Swarzędzkie Przedsiębiorstwo Komunalne, które posiada 2 przyczepy do przewozu rowerów, a każda z nich jednorazowo może zabrać około 15 jednośladów.

Za bilet zapłacimy:

- jednoprzejazdowy: normalny 3,00 zł / ulgowy 1,50 zł

- całodniowy: normalny 5,00 zł / ulgowy 2,50 zł

- grupowy (max. 2 dorosłych + 3 dzieci) jednoprzejazdowy: 6,00 zł

- grupowy całodniowy: 10,00 zł

W ramach zakupionego biletu przewóz rowerów jest bezpłatny. Ważny bilet okresowy PEKA na strefy ABC oraz B, C i BC albo ważny bilet okresowy Komunikacji Gminy Swarzędz również będzie honorowany. W ubiegłym roku przez 15 weekendów funkcjonowania specjalnej linii, autobusy przejechały ponad 18 tys. kilometrów, przewożąc łącznie ponad 2 tys. pasażerów i blisko 330 rowerów.

Oto rozkład jazdy linii 471

/http://powiat.poznan.pl/