Strona www.swarzedz.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn
Informacji Publicznej
-A  /  A+
Wysoki kontrast strony / Zwykly kontrast strony
Oficjalna strona Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu
Logo PR
Logo UE

Nagroda dla prof. Z. Kundzewicza

24.04.17

Prof. dr hab. Zbigniew W. Kundzewicz, mieszkający w Swarzędzu wybitny naukowiec-hydrolog, został zaszczycony przyznaniem mu Międzynarodowej Nagrody Hydrologicznej IAHS/UNESCO/WMO i Medalu Dooge’a za rok 2017. Jest to najwyższe w świecie wyróżnienie w dziedzinie nauk hydrologicznych, przyznawane corocznie jednej osobie przez Kapitułę Międzynarodowej Nagrody Hydrologicznej IAHS/UNESCO/WMO. Nagroda nie daje rekompensaty finansowej (część materialną nagrody stanowi srebrny medal i dyplom), ale jest to wielki naukowy splendor.

Uzasadnienie przyznania profesorowi Kundzewiczowi Medalu Dooge’a, przedstawione na portalu IAHS brzmi: „za (…) wybitny wkład do poprawy zrozumienia zdarzeń powodziowych oraz wpływu klimatu na zasoby wodne, a także (…) za przywództwo w międzynarodowej wspólnocie hydrologów”.

Wręczenie nagrody odbędzie się podczas Naukowego Zgromadzenia (Scientific Assembly) Międzynarodowej Asocjacji Nauk Hydrologicznych (International Association of Hydrological Sciences) w Port Elizabeth (Republika Południowej Afryki) w dniu 13 lipca 2017.

Wiecej o prof. Kundzewiczu można przeczytać TUTAJ.

/nad/